ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Франція обіцяє надіслати Києву бронетехніку протягом тижня (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот)

Франція заявила в неділю, що до наступних вихідних почне постачання бронетехніки, яку вона обіцяла Україні.

Машини типу AMX-10, які іноді називають "легкими танками", використовуються для збройної розвідки і атак на ворожі танки.

Перші машини будуть відправлені в Україну "до кінця наступного тижня", заявив міністр оборони Себастьян Лекорну в інтерв'ю недільному випуску газети Le Parisien.

Він відмовився уточнити кількість машин у першій партії, заявивши, що не хоче передавати Росії "стратегічну інформацію".

За даними міністерства оборони Франції, AMX-10 є високомобільними, "потужно озброєними" і забезпечують захист від вогню легкої піхоти.

Їх бойова вага становить 20 тонн, що приблизно на третину менше, ніж у французьких бойових танків Leclerc.

Французькі збройні сили почали замінювати AMX-10, вперше розроблені в 1970-х роках, на більш сучасні машини під назвою Jaguar.

Президент Еммануель Макрон пообіцяв на початку січня, що Франція надішле AMX-10, після місяців вагань через побоювання, що збільшення поставок зброї може призвести до подальшої ескалації конфлікту з ядерною Росією.

За словами Лекорну, підготовка українських екіпажів на AMX-10 зараз "майже завершена".

Лекорну також сказав, що загальна підготовка українських військових "інтенсифікується", як у Франції, так і в Польщі, яка є членом НАТО.

Починаючи з березня, 600 українських військовослужбовців проходитимуть підготовку щомісяця, сказав він.

Відповідаючи на запитання про можливі поставки винищувачів в Україну, про які настійно просить президент Володимир Зеленський, Лекорну сказав, що це питання "не є табу".

Але він сказав, що така військова допомога ставить складні "логістичні та практичні питання".