ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ердоган натякнув, що Туреччина може ратифікувати членство Фінляндії (ВІДЕО) в НАТО

Велика Епоха
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган запропонував своєму уряду ратифікувати членство Фінляндії в НАТО. (Presidential Press Office/Handout via Reuters)

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган дав зрозуміти, що Анкара може ратифікувати заявку Фінляндії на вступ до НАТО і дозволити країні вступити у військовий альянс окремо від Швеції повідомляє AL JAZEERA.

Стривожені вторгненням Росії в Україну, Фінляндія і Швеція відмовилися від політики неприєднання і подали заявки на вступ до альянсу. 28 із 30 членів НАТО ратифікували їхнє приєднання. Тільки Туреччина та Угорщина ще не зробили цього.

Уряд Туреччини звинувачує Швецію в надто м'якому ставленні до груп, які турецька влада вважає «терористичними» організаціями, включно з курдськими групами.

Турецькі чиновники також були обурені серією демонстрацій у Швеції, включно з протестом антиісламського активіста, який спалив Коран біля посольства Туреччини.

Водночас Анкара заявила, що у неї менше проблем із членством Фінляндії.

На запитання журналістів у середу, чи може Туреччина ратифікувати членство Фінляндії після візиту президента Саулі Нііністьо цього тижня, Ердоган відповів: «З божою поміччю, якщо це буде на краще».

«Ми зробимо свою частину роботи. Ми виконаємо свою обіцянку. Ми зустрінемося з президентом у п'ятницю і виконаємо дану нами обіцянку».

Тим часом позитивний тон турецького президента був також підтриманий двома турецькими чиновниками, які говорили з Reuters на умовах анонімності.

США та інші країни НАТО сподіваються, що дві скандинавські країни стануть членами альянсу на саміті НАТО, який має відбутися 11 липня в столиці Литви Вільнюсі.