ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тайвань презентує свій перший вибухонебезпечний безпілотник (ВІДЕО)

Велика Епоха
(SAM YEH/AFP via Getty Images)

У вівторок Тайвань представив свій перший ударний дрон — безпілотний літальний апарат, схожий на американську модель, що використовується в Україні проти Росії, на тлі військового тиску Китаю на острів.

Військовий Національний інститут науки і технологій Чун-Шан (NCSIST) представив новий ударний дрон, схожий на американську модель Switchblade 300, який зараз використовується українськими солдатами в конфлікті з Росією.

"Це як велика граната, яка може літати"

Пристрій, виготовлений на Тайвані і досить малий, щоб його можна було носити в рюкзаку, може перебувати в повітрі протягом 15 хвилин, за даними NCSIST. Як і всі подібні безпілотники, він може бути використаний лише один раз і самознищується при першому ж ударі.

"Легкий і портативний, він схожий на велику гранату, яка може літати", — сказав Чі Лі-Пін, керівник дослідницького відділу авіаційних систем військового інституту. "Він ефективний в атаці на цілі поблизу нашого узбережжя", — додав він, зазначивши, що максимальна дальність польоту безпілотника сягає 10 кілометрів. Тайвань також розробляє наступне покоління "дронів-камікадзе", в тому числі більші версії для атак на великі відстані, сказав Чі Ліпін.

(SAM YEH/AFP via Getty Images)

Напруженість у відносинах між Китаєм і Тайванем

Відносини між Китаєм і Тайванем є напруженими, оскільки Пекін розглядає острів як одну зі своїх провінцій, яку одного дня може повернути назад, за потреби — силою. Візит Ненсі Пелосі, тодішнього спікера Палати представників Конгресу США, у серпні минулого року викликав гнів Пекіна. Китай відповів, розпочавши найбільші в своїй історії військові маневри навколо цієї території. А в жовтні правляча в Пекіні Комуністична партія закріпила свою незгоду з незалежністю Тайваню у своїй конституції. Американські та тайванські стратеги підштовхнули Тайбей до прийняття стратегії "дикобраза" — покладатися на свою оборону, як і Україна, у випадку асиметричної війни проти Пекіна.