ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Троє з п'яти канадців вважають Китай загрозою або ворогом (ВІДЕО)

Велика Епоха
Люди присутні на пікеті, присвяченому 32-й річниці продемократичних протестів на площі Тяньаньмень у 1989 році, китайське консульство, Ванкувер, Канада, 4 червня 2021 року. (Don MacKinnon/AFP)

Згідно з результатами опитування, проведеного Інститутом Ангуса Ріда, після появи повідомлень про втручання Китаю у справи Канади, мало хто в країні бачить комуністичний режим у сприятливому світлі, більшість вважає його або загрозою, або ворогом.

Серед 1622 опитаних дорослих канадців більшість (62 відсотки) сказали, що федеральний уряд має розглядати Пекін або як загрозу інтересам Канади (40 відсотків), або як ворога (22 відсотки). Тільки 6 відсотків сказали, що з цим режимом слід підтримувати дружні відносини.

Із шести країн, щодо яких проводили опитування (Китай, США, Мексика, Тайвань, Індія і Росія), тільки Росія викликала більш ворожу реакцію, ніж Китай: 72 відсотки канадців вважають її або загрозою, або ворогом. Автори опитування зазначають, що вторгнення Росії в Україну «створило чітку лінію розлому в міжнародних відносинах, і світ дедалі більше стає розділеним між двома наддержавами — Китаєм і США».

Китай сприяв зростанню недовіри серед канадців своїм втручанням у федеральні вибори 2019 і 2022 років, запуском аеростата-шпигуна, що порушив повітряний простір Канади, і створенням секретних поліційних дільниць на канадській землі.

Ще 2017 року майже половина (48 відсотків) канадців дотримувалася сприятливої думки про Китай, сказав Ангус Рід. Але ця думка почала псуватися і не відновилася після затримання Китаєм канадських громадян Майкла Спавора і Майкла Ковріга в грудні 2018 року, що було сприйнято як «дипломатія заручників» у помсту за арешт Канадою керівника Huawei Мен Ваньчжоу.

Затримані канадці були звільнені після більш ніж 1000 днів перебування в китайській в'язниці.

«Можливо, негативне ставлення канадців до Китаю має зв'язок із тим, як канадці ставляться до Тайваню», — додали автори опитування. Самоврядний острів, 13-й за величиною торговельний партнер Канади, сприймають позитивно 62% канадців, причому 51% ставляться до нього «в основному» позитивно, а 11% — «дуже» позитивно.

Опитування Інституту Ангуса Ріда, опубліковане 10 березня, було проведене онлайн із 23 до 25 лютого серед репрезентативної випадкової вибірки 1622 дорослих канадців, які є членами Angus Reid Forum. Імовірнісна вибірка такого розміру має похибку плюс-мінус 2 процентних пункти.

За матеріалами The Epoch Times USA