ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Небезпека шпигунства: США попереджають про китайські крани в західних портах (ВІДЕО)

Велика Епоха
Портові крани китайської компанії ZPMC у контейнерному порту Гамбурга. (dts news agency)

США попереджають про загрозу безпеці, що виходить від портового обладнання китайської корпорації ZPMC.

Крім мережі 5G і встановлення камер спостереження в урядових установах, американські кола безпеки бачать ще один потенційний шлях проникнення з боку китайського режиму (КПК).

Експерти Пентагону і спецслужб розглядають портові крани, вироблені в Китаї групою ZPMC, як можливих «троянських коней». Вони широко використовуються в західних портах, оскільки дешеві й оснащені складними датчиками. ZPMC — це група Shanghai Zhenhua Heavy Industries, раніше відома як Shanghai Zhenhua Port Machinery Company.

Вважається, що програмне забезпечення ZPMC дає змогу здійснювати шпигунство і саботаж.

Wall Street Journal (WSJ) повідомляє, що технологія, якою оснащені крани ZPMC для перевантаження з судна на берег, містить потужні датчики. Вони можуть зчитувати дані з контейнерів, а також здатні виявляти військові вантажі. Крім того, ними можна керувати дистанційно.

Колишній співробітник американської розвідки Білл Еваніна заявив, що ZPMC може стати «новою Huawei». Він так прокоментував це газеті Wall Street Journal: «Це ідеальне поєднання законного бізнесу, який може маскуватися під таємний збір розвідувальної інформації».

Згідно з повідомленням порталу T-Online, контейнерні козлові крани ZPMC розташовані, зокрема, в порту Waltersdorfer і на контейнерному терміналі Burchardkai. Тільки на останньому кількість щорічних відвантажень наближається до семи мільйонів одиниць. Уже 1994 року Burchardkai став світовим піонером у використанні супутникових даних для точного позиціювання контейнерів на складі.

Пентагон замовив дослідження, яке має дати відповідь на питання, чи загрожують іноземні крани в американських портах кібербезпеці або національній безпеці. Уряд США планує представити громадськості результати дослідження до кінця року.

Якщо інформація про ризики від кранів підтвердиться, у США виникне серйозна інфраструктурна проблема. За даними Wall Street Journal, ZPMC контролює 70 відсотків світового ринку портових кранів. У портах США таких кранів 80 відсотків.

Робота обладнання заснована на китайському програмному забезпеченні. Китайські громадяни регулярно в'їжджають у США за дворічними візами для роботи на кранах. Це дає можливість збирати інформацію. Наразі у США немає компанії, яка виробляє крани, які можна порівняти з кранами ZPMC.

Режим КПК говорить про «параноїдальні» ідеї США і в понеділок, 6 березня, оголосив через офіційних осіб, що звинувачення не мають під собою жодних підстав. «Наклеп», заявила партійна газета Global Times, «не вплине на конкурентоспроможність китайського устаткування, з огляду на його хорошу продуктивність і економічну ефективність».

ZPMC заявила, що її продукція доступна в 105 країнах і регіонах і використовується в більш ніж 300 портах. У своєму фінансовому звіті за 2021 рік група повідомила про операційні доходи в розмірі 3,75 мільярда доларів США.

У світлі цих повідомлень Франк Мюллер-Розентрітт, член ВДП у німецькому Бундестазі, сказав Bild: «Коли влада США попереджає про загрозу шпигунства, яка походить від об'єктів ZPMC, ми повинні поставитися до цього дуже серйозно».