ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рекордну винагороду отримав генеральний директор Shell через стрімке зростання цін на енергоносії

Велика Епоха
Генеральний директор Royal Dutch Shell Бен ван Берден. (Sergey Karpukhin/Pool Photo via AP, File)

Пакет оплати праці генерального директора Shell минулого року збільшився вдвічі до майже 12 мільйонів доларів, повідомив у четвер гігант з видобутку викопного палива, оскільки нафтогазові компанії отримали рекордні прибутки від стрімкого зростання цін на енергоносії, що спричинило кризу вартості життя.

Лондонська компанія Shell виплатила Бену ван Бердену 9,7 мільйона фунтів стерлінгів (11,5 мільйона доларів) у 2022 році, оскільки річний прибуток компанії подвоївся до історичного максимуму в 40 мільярдів доларів через війну Росії в Україні, яка призвела до стрімкого зростання цін на нафту і газ.

Згідно з річним звітом компанії, зарплата Ван Бердена включає бонус у розмірі 2,6 млн фунтів стерлінгів і акції на суму 4,9 млн фунтів стерлінгів.

Ван Берден пішов у відставку наприкінці минулого року і був замінений Ваелем Саваном, який отримає базову зарплату в розмірі 1,4 мільйона фунтів стерлінгів і бонус, який, як очікується, буде більшим за зарплату, йдеться у звіті.

Посилилися вимоги до нафтогазових компаній, які отримують величезні прибутки, робити більше для зниження високих цін на енергоносії, які завдають шкоди споживачам і малому бізнесу.

Опозиційні британські законодавці закликали збільшити податок на надприбутки нафтогазових компаній, щоб надати більшу допомогу домогосподарствам, які намагаються оплачувати дорогі рахунки за комунальні послуги.