ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Рекордні замовлення для виробника ракет MBDA не пов’язані з Україною (ВІДЕО)

Велика Епоха
Європейський виробник ракет MBDA забронював близько 9 мільярдів нових замовлень, що є рекордним показником на 2022 рік. (BEN STANSALL/AFP через Getty Images)

Європейський виробник ракет MBDA у 2022 році мав рекордний рік за кількістю замовлень, що парадоксальним чином не пов'язано з війною в Україні, заявив у середу його голова Ерік Беранже.

Група зафіксувала оборот в 4,2 мільярда євро, як і в попередньому році. Але вона має рекордні 9 мільярдів нових замовлень на 2022 рік при загальному портфелі замовлень у 22,3 мільярда. Створивши 1570 робочих місць у 2021 році, вона планує створити ще 2000 цього року. Але ця активність не пов'язана безпосередньо з конфліктом в Україні. Замовлення надходять з Об'єднаних Арабських Еміратів, Греції та Польщі, а також завдяки програмам промислової кооперації з Еміратами, Саудівською Аравією, Індією та Австралією.

"У 2022 році війна в Україні не вплинула на результати MBDA, але ситуація породила багато викликів, — пояснив Ерік Беранже. Розробка нових видів озброєнь — гіперзвукових ракет, дронів-камікадзе, безпілотників — вимагає кращої протиповітряної оборони. "Це вже не технологія або маса, це все разом", — пояснив він.

Виробництво подвоїться до 2025 року

Хоча війна в Україні не мала прямого впливу на портфель замовлень, вона все ж таки змусила "замислитися над тим, які сили і засоби нам знадобляться в майбутньому", наполягає Ерік Беранже. Міністр збройних сил Себастьян Лекорну нещодавно говорив про подвоєння виробництва зенітно-ракетних комплексів "Містраль" малої дальності з 20 до 40 одиниць на місяць до 2025 року.

MBDA є другим найбільшим у світі виробником ракет, співвласниками якого є Airbus (37,5%), BAE Systems (37,5%) і Leonardo (25%). Франко-італійська група економічних інтересів Eurosam, до складу якої входять MBDA і Thales, наприкінці грудня отримала контракт на виробництво майже 700 зенітних ракет середньої дальності Aster. Україна, яка до цього часу була незначним імпортером озброєнь, минулого року несподівано стала третім за величиною імпортером у світі, поступившись Катару і Індії, згідно зі звітом Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (Sipri), який показує, що імпорт озброєнь в Європу подвоїться до 2022 року.