ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Samsung інвестує 227 млрд дол. у будівництво південнокорейського центру з виробництва чипів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид на завод Samsung Electronics з виробництва чипів у Пхьонтхеку, Південна Корея. Фотографію отримано агентством Рейтер 7 вересня 2022 року. (Samsung Electronics/Handout via Reuters)

Samsung Electronics інвестує 300 трильйонів вон (227 мільярдів доларів) протягом наступних 20 років у будівництво п'яти нових заводів з виробництва мікросхем у Південній Кореї в рамках мети уряду зі створення до 2042 року «найбільшого у світі» центру з виробництва мікросхем.

Ці плани були оприлюднені Міністерством торгівлі, промисловості та енергетики Південної Кореї 15 березня. Міністерство повідомило, що центр з виробництва мікросхем буде створено в провінції Кьонгідо і залучить 150 компаній, що займаються матеріалами та компонентами, а також безфабричні компанії.

Samsung заявила, що нові заводи будуть розташовані поруч з наявними вітчизняними фабриками й вироблятимуть як чипи пам'яті для зберігання даних, так і більш високоприбуткові логічні чипи, призначені для виконання ширшого спектра функцій.

Напівпровідниковий кластер є частиною ширших планів уряду щодо просування шести ключових технологічних галузей, які країна вважає найбільш важливими для своєї економіки, що залежить від експорту.

Крім напівпровідників, до них належать акумуляторні батареї, електромобілі, робототехніка, дисплеї та біотехнології. Уряд сподівається залучити 550 трлн вон (416 млрд доларів) корпоративних інвестицій у ці проєкти до 2026 року.

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль сказав, що уряду необхідно підтримати інвестиції приватного сектора для подальшого зростання високотехнологічних галузей, таких як напівпровідники, батареї та дисплеї.

«Передові галузі — це основний двигун зростання, а також безпека і стратегічний актив, безпосередньо пов'язаний з нашими робочими місцями і засобами для існування населення», — сказав Юн на зустрічі з населенням з питань життєзабезпечення 15 березня, повідомляє агентство Yonhap.

Уряд також виділить 25 трильйонів вон (18,9 млн доларів) протягом п'яти років на дослідження і розробки в галузі стратегічних технологій, таких як штучний інтелект, йдеться в заяві міністерства.

План Південної Кореї здійснюється на тлі того, як інші технологічні держави, включно зі США, Японією та Китаєм, нарощують виробництво чипів усередині країни і застосовують протекціоністські заходи, зниження податків і значні субсидії для залучення інвестицій.

У травні 2022 року президент Джо Байден відвідав комплекс із виробництва мікросхем Samsung у Пхьонтхеку, де розташовані одні з найбільших у світі ліній із виробництва мікросхем, на частку яких припадає близько 15 відсотків світового виробництва мікросхем пам'яті.

Під час екскурсії Байден і Юн пообіцяли зміцнити «напівпровідникові альянси» серед найбільших країн-виробників мікросхем для зниження глобального дефіциту.

За матеріалами The Epoch Times USA