ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Швеція готується до самостійного вступу в НАТО (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ульф Крістерссон, прем'єр-міністр Швеції, і Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО, під час пресконференції. (Jonas Ekströmer/TT/TT)

Швеція і Фінляндія хочуть вступити в НАТО "рука об руку". Але Туреччина наполегливо блокує вступ Швеції.

Зважаючи на невирішену суперечку з Туреччиною з приводу НАТО, шведський уряд готує своїх співвітчизників до того, що їхню країну може бути прийнято в оборонний альянс тільки після Фінляндії.

Імовірність того, що вступ до НАТО відбуватиметься з різною швидкістю, зросла, заявив прем'єр-міністр Ульф Крістерссон на пресконференції в Стокгольмі у вівторок. Якщо протоколи про вступ Фінляндії будуть ратифіковані першими, то Швеція буде в більшій безпеці, ніж якби Фінляндія була поза НАТО.

Після вторгнення Росії в Україну Швеція і Фінляндія минулого року вирішили подати заявку на вступ до НАТО після тривалого періоду військового неприєднання.

Ратифікацію завершено у 28 країнах

28 із 30 нинішніх членів Альянсу вже давно ратифікували приєднання, тільки Угорщина і Туреччина все ще відсутні. Туреччина вже кілька місяців блокує подвійне приєднання. Її заперечення в основному спрямовані проти Швеції, яку вона звинувачує в недостатній прихильності боротьбі з терористичними організаціями, такими як оголошена поза законом Курдська робоча партія.

Швеція і Фінляндія неодноразово наголошували, що вони хочуть вступити в НАТО одночасно і "рука об руку". Однак через турецьку блокаду вже деякий час точаться розмови про те, що Фінляндія може вступити до НАТО раніше за Швецію.

Швеція готова до цього, сказав Крістерссон на пресконференції разом з Оскаром Стенстремом, головним перемовником Швеції на переговорах НАТО з Туреччиною. У середу Крістерссон вирушить до Берліна для переговорів з канцлером Олафом Шольцем.