ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Світовий банк додатково виділить Україні 2,5 млрд доларів США (ВІДЕО)

Велика Епоха
Зруйновані будівлі в місті Сіверськ Донецької області, Україна, 20 лютого 2023 року. (Yevhen Titov/Reuters)

Світовий банк у п'ятницю оголосив про виділення $2,5 млрд додаткового грантового фінансування від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) для підтримки бюджету України та підтримки основних послуг.

Останнє фінансування в рамках проєкту Світового банку "Державні видатки для зміцнення адміністративного потенціалу України" (PEACE) збільшує загальну суму до 20,6 млрд доларів США і буде спрямоване на підтримку заробітної плати в основних державних функціях і секторах, як-от охорона здоров'я й освіта, що дасть змогу Києву виплачувати пенсії та підтримувати внутрішньо переміщених осіб.

"Через рік після вторгнення Росії в Україну світ продовжує спостерігати жахливі руйнування, завдані країні та її народу", — сказав президент Групи Світового банку Девід Малпас.

Він повідомив, що із загальної суми мобілізованих коштів було виділено 18,5 мільярда доларів, які отримали понад 12 мільйонів українців.

Будівля, пошкоджена внаслідок удару російських військових у прифронтовому місті Вугледар, Україна, 22 лютого 2023 року, на тлі нападу Росії на Україну. (Alex Babenko/Reuters)

Про додаткове фінансування було оголошено через день після того, як міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що Вашингтон готує додаткову економічну допомогу Україні в розмірі $10 млрд і закликала Міжнародний валютний фонд підготувати кредитну програму для України.

Україна прагне отримати багаторічний пакет допомоги МВФ у розмірі $15 млрд.

Фінансування за сприяння Світового банку в рамках програми PEACE організовано таким чином, щоб мінімізувати ризик корупції. Світовий банк перераховує кошти на покриття витрат України через місяць після їх здійснення, після того, як він переконається, що гроші дійшли до державних службовців, пенсіонерів та інших одержувачів.

Останні кошти USAID буде передано уряду України після того, як Світовий банк перевірить правомірність витрат.

Загальна сума надзвичайного фінансування в розмірі 20,6 млрд доларів США надійшла від США, Великої Британії, Нідерландів, Іспанії, Норвегії, Німеччини, Канади, Швейцарії, Швеції, Данії, Австрії, Фінляндії, Ірландії, Литви, Латвії, Ісландії, Бельгії та Японії.

Новини по темі: