ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайські зелені лазери над Гаваями сигналізують про майбутню війну: експерт (ВІДЕО)

Велика Епоха
Річард Д. Фішер-молодший (ліворуч) з Міжнародного центру оцінки та стратегії, вручає книгу під назвою «Військова модернізація Китаю» члену палати представників Девіну Нуньєсу, Конгрес США, Вашингтон, 17 травня 2018 року. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Поява китайських зелених лазерів над Гаваями сигналізує про майбутню війну, попереджає Рік Фішер, старший науковий співробітник Міжнародного центру оцінки та стратегії.

Наприкінці січня японські астрономи, розміщені на Гаваях, помітили над островом загадкові зелені лазерні промені.

Коли вони вперше повідомили про ці промені громадськості, то сказали, що їхнє джерело — супутник НАСА. Вважалося, що це американські лазери. Але лише через тиждень японські астрономи зробили поправку, в якій йшлося про те, що зелені лазерні промені походили не від американського супутника, а, скоріше, від китайського.

За оцінкою НАСА, мається на увазі китайський супутник Daqi-1, запущений у квітні 2022 року, який займається «моніторингом атмосферного середовища».

Фішер не погодився з тим, що супутник Daqi-1 призначений виключно для екологічних досліджень.

«Лазери, які він використовує для оцінки стану атмосфери, також можуть бути використані для проведення ключових вимірювань густини атмосфери та напрямку вітру — все це необхідно Народно-визвольній армії (НВАК), щоб мати можливість націлювати свою новітню зброю, відому як гіперзвукові планери», — сказав він в інтерв'ю ведучому програми «China in Focus» на телеканалі NTD.

«Насправді, це класичний приклад системи подвійного призначення Народно-визвольної армії Китаю», — зазначив експерт.

За словами Фішера, гіперзвуковий літальний апарат призначений для використання на малих висотах, і він рухається зі швидкістю, що в п'ять разів перевищує швидкість звуку.

«За такої швидкості гіперзвуковий планер дуже вразливий до змін погоди, найдрібніших змін щільності атмосфери, зміни напрямку вітру», — пояснює він.

«НВАК хотіла б, щоб супутник Daqi-1 або супутник із такими можливостями проводив розвідку погоди над ціллю, над Гаваями, над Перл-Гарбором, вона хоче, щоб гіперзвуковий літальний апарат був якомога точнішим», — додав він.

Він сказав, що здатність гіперзвукового планера рухатися на меншій висоті дає йому змогу уникати виявлення радарами доти, доки він не наблизиться до цілі. Також апарат має можливість маневрування.

Той факт, що китайський супутник націлений на Перл-Гарбор, робить американські атомні ударні підводні човни, що базуються там, уразливими.

«Сполученим Штатам доведеться запустити значну кількість ракет для перехоплення, щоб мати можливість гарантовано знищити гіперзвуковий планерний апарат, що наближається», — підсумував Фішер.

За матеріалами The Epoch Times USA