ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білий дім «підтримує» переговори між Китаєм та Україною (ВІДЕО)

Велика Епоха
Координатор Ради національної безпеки зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі виступає під час щоденного брифінгу, Білий дім, Вашингтон, 28 листопада 2022 року. (Jim Watson/AFP via Getty Images)

Адміністрація Байдена вітає можливу зустріч президента України Володимира Зеленського з лідером китайських комуністів Сі Цзіньпіном.

Білий дім сприятиме такій зустрічі, щоб допомогти китайському режиму краще зрозуміти потреби українського народу, сказав прессекретар Ради національної безпеки Джон Кірбі.

«Ми вважаємо, що для китайців дуже важливо дізнатися українську точку зору, а не тільки точку зору пана Путіна», — сказав Кірбі під час пресконференції 16 березня.

Кірбі також сказав, що Білий дім «заохочував» таку зустріч протягом «досить довгого часу», і заявив, що адміністрація з обережністю поставиться до будь-якої спроби Китаю виступити посередником у мирній угоді без попередніх консультацій з Україною.

Китайська комуністична партія (КПК) намагається позиціювати себе як посередника, хоча на сьогодні режим відкрито підтримує Росію і не провів жодних предметних переговорів з українськими офіційними особами.

У лютому режим випустив документ із викладом позиції з 12 пунктів, який він назвав «мирним планом». Документ здебільшого повторював російську пропаганду й покладав провину за війну на США і НАТО.

Зеленський прокоментував цей документ, зробивши акцент на збереженні національного суверенітету: «Територіальна цілісність передбачає виведення російських військ. Якщо цього немає, значить, нас це не влаштовує».

Аналогічним чином, Кірбі зазначив, що вимоги КПК про припинення вогню без виведення російських військ слугуватимуть лише тому, щоб допомогти Росії переозброїти й підготувати свої війська для нового наступу.

«Хоча [припинення вогню] звучить цілком розумно, і це звучить як гарний намір, але припинення вогню прямо зараз, по суті, ратифікувало б завоювання Росії», — сказав Кірбі. «Воно визнало б усі спроби Росії завоювати територію сусіда силою».

«Мир буде міцним, якщо це буде справедливий мир. Він не може бути одностороннім. Він абсолютно точно має враховувати українську точку зору».

За матеріалами The Epoch Times USA