ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Аргентинська ГМО-пшениця схвалена Індонезією для споживання людиною (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пшеничне поле недалеко від Тіоги, штат Північна Кароліна, 19 серпня 2013 року. (Karen Bleier/AFP via Getty Images)

Аргентинська біотехнологічна компанія Bioceres Crop Solution Corp. заявила в четвер, що її генетично модифікована (ГМО) пшениця під назвою HB4, призначена для вирощування в умовах посухи, була схвалена в Індонезії для споживання людиною. Це рішення було ухвалено після того, як 3 березня уряд Бразилії схвалив вирощування і комерціалізацію пшениці HB4.

За даними Міністерства сільського господарства США (USDA), Індонезія, найбільший світовий імпортер пшениці, має закупити близько 11 мільйонів тонн урожаю 2022/2023 років.

Бразилія стала другою країною після Аргентини, яка схвалила пшеницю HB4 для вирощування. Інші країни, включно зі США, Колумбією, Новою Зеландією, Австралією, Південною Африкою та Нігерією, також схвалили її.

HB4 показала, що в умовах сильного дефіциту води її врожайність збільшується на 40 відсотків.

Дослідники з Інституту агробіотехнологій INDEAR Rosario в Аргентині провели дослідження пшениці HB4 і виявили, що вона «за складом еквівалентна нетрансгенній пшениці».

«Ген HaHB4 (Helianthus annuus homeobox 4) із соняшнику кодує транскрипційний фактор, який бере участь у толерантності до стресу довкілля», — заявили вони у звіті, опублікованому 17 січня 2019 року.

Bioceres стверджує, що настрої щодо ГМО-пшениці змінюються зі зростанням цін на продовольство через війну між Росією та Україною. Генетично модифіковані культури можуть протистояти посусі та шкідникам, знижуючи ризик голоду.

У червні минулого року Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) дійшло висновку, що в нього «немає додаткових запитань щодо безпеки пшениці HB4» і що «вона не викликає питань, які вимагали б передпродажної перевірки або схвалення з боку FDA».

Компанія Bioceres заявила, що програма добровільних консультацій є «ключовим кроком на шляху до комерційного впровадження в США» і що вона очікує схвалення з боку Міністерства сільського господарства США.

FDA контролює безпеку харчових продуктів з нових ГМО культур до їхнього виходу на ринок, у той час як USDA розглядає вплив на сільське господарство і навколишнє середовище.

Сполучені Штати є п'ятим за величиною виробником пшениці, щорічно засіваючи в середньому 15 мільйонів гектарів, і третім за величиною експортером, «посідаючи ключову позицію у світовій торгівлі пшеницею», заявили в Bioceres.

За матеріалами The Epoch Times USA