ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тисячі людей протестують у Лондоні проти нового законопроєкту про мігрантів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Організатори заявили, що демонстрація була частково відповіддю на «нелюдський» законопроєкт уряду про міграцію. (AFP)

У суботу в Лондоні відбулися антирасистські демонстрації, які засуджують суперечливий план уряду щодо боротьби з мігрантами.

Близько 2000 демонстрантів, багато з яких несли таблички з написом «Жодна людина не є незаконною» і логотипи профспілок, пройшли маршем до Даунінг-стріт, офіційної резиденції прем'єр-міністра.

«Люди в цій країні порядні... і вони готові розкрити свої обійми тим, хто тікає від жахливих обставин», — сказав відповідальний за планування протесту Марк Дейлі.

Інші акції протесту пройшли в Глазго, Шотландія, і в столиці Уельсу Кардіффі.

Консервативний уряд хоче заборонити просити притулку всім нелегалам і перевести їх до «безпечних» третіх країн, як-от Руанда, у спробі зупинити тисячі мігрантів від перетину Ла-Маншу на невеликих човнах.

Законопроєкт пропонує заборонити людям, які прибули в країну нелегально, просити притулку до того, як їх відправлять до третьої країни, яку вважають безпечною.

Винятки будуть зроблені для несупроводжуваних неповнолітніх.

Минулого року понад 45 000 мігрантів прибули до Великої Британії, перетинаючи Ла-Манш на невеликих човнах.

ЮНІСЕФ, дитячий фонд ООН, заявив минулого тижня, що він «глибоко стурбований» потенційним впливом законопроєкту на неповнолітніх. Те ж саме сказав і Верховний комісар ООН з прав людини Волкер Турк.

Прем'єр-міністр Ріші Сунак заявив на початку місяця в Палаті громад, що зупинення судів є «пріоритетом народу».

У суботу міністр внутрішніх справ Суелла Браверман відвідала Руанду, щоб підтвердити свою прихильність політиці уряду щодо депортації мігрантів.