ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Мигдаль допоможе людям з ожирінням уникнути діабету та серцевих захворювань (ВІДЕО)

Велика Епоха
Якщо ви страждаєте на ожиріння, включіть мигдаль у щоденний раціон. (Shutterstock)

Якщо ви страждаєте на ожиріння, включення мигдалю в щоденний раціон може допомогти запобігти діабету і серцевим захворюванням.

Мигдаль популярний і доступний. Крім того, що він смачний, він містить антиоксиданти, сприяє здоров'ю шкіри, знижує рівень холестерину й допомагає травленню.

Але для людей, які страждають на ожиріння, мигдаль представляє особливу цінність і має бути включений до їхнього щоденного раціону.

Нещодавнє дослідження, опубліковане в журналі Frontiers in Nutrition у січні 2023 року вченими з індійського дослідницького підрозділу Foods Nutrition and Dietetics, прояснило ефективність мигдалю в зниженні ризику розвитку діабету і серцевих захворювань у людей з ожирінням.

Під час дослідження вивчали ефективність мигдалю в зниженні резистентності до інсуліну і поліпшення ліпідного профілю у людей з надмірною вагою.

Загалом понад 350 добровольців з надмірною вагою або ожирінням (індекс маси тіла 23 кг/м2) у віці від 25 до 65 років були включені в 12-тижневе контрольоване дослідження в Ченнаї, Індія. Експериментальна група з'їдала 43 грами мигдалю на день, а контрольній групі було запропоновано уникати горіхів.

Дослідження показало, що в учасників, які щодня вживали мигдаль, спостерігалося значне поліпшення певних показників функції клітин підшлункової залози та чинників ризику розвитку діабету й серцево-судинних захворювань, включно з підвищеним індексом схильності до перорального інсуліну, зниженим індексом резистентності до інсуліну й загальним рівнем холестерину.

Дослідники дійшли висновку, що вживання мигдалю знижує фактори ризику, пов'язані з розвитком діабету. Вживання мигдалю призвело до значного зниження споживання вуглеводів і збільшення споживання харчових волокон і ненасичених жирних кислот.

Крім того, мигдаль містить велику кількість поживних речовин, включно з вітаміном Е, ненасиченими жирними кислотами та харчовими волокнами, які в сукупності знижують ризик серцевих захворювань.

Мигдаль — це вид лісового горіха, який росте в Середземноморському регіоні. Мигдальні дерева почали культивувати ще за 3000 років до нашої ери. Мигдаль навіть згадується в першій книзі Біблії, Буття, як цінний харчовий продукт, піднесений у дар. Іншими словами, мигдаль багатий поживними речовинами.

Мигдаль є чудовим джерелом клітковини, яка допомагає зменшити відчуття голоду й підтримати контроль ваги. Крім того, він є чудовим джерелом білка, що робить його цінним для вегетаріанців.

Згідно з науковим дослідженням, мигдаль також корисний для краси. Він сприяє поліпшенню мікроциркуляції шкіри й робить її рожевою та блискучою.

Горіхи також є популярним рослинним засобом у клініках традиційної китайської медицини. Їх широко використовують для підтримки здоров'я й лікування пацієнтів, які страждають від сухості легенів, астми й кашлю. Мигдаль вважається не тільки горіхом, а й фруктом, і як такий має найвищий вміст каротиноїдів серед усіх фруктів, поступаючись тільки манго.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Free Radical Research, вживання 50 грамів мигдалю на день протягом місяця призведе до значного підвищення рівня антиоксидантів у крові та поліпшення функції судин. Це може поліпшити кровотік, знизити кров'яний тиск і потенційно зменшити ризик серцевих захворювань.

Для більшості людей достатньо 40 грамів мигдалю на день. Мигдаль можна вживати в сирому вигляді. Крім того, мигдаль доступний у різних продуктах, включно з мигдальним молоком.

Мигдаль може надати особливої солодкості й аромату салатним заправкам, соусам, заварним кремам і морозиву.

Поєднання меду з мигдалем — смачний та унікальний спосіб насолодитися мигдалем і водночас задовольнити ласунів.

Ви можете поєднувати корицю з мигдальним екстрактом для створення чудового смаку, що відсвіжує. Мигдаль добре поєднується з різними фруктами, включно з полуницею, персиками, родзинками та сливами.

Мигдаль також можна поєднувати з ваніллю, шоколадом і кавою для створення різноманітних чудових смаків.

За матеріалами The Epoch Times USA