ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дослідження показало, що витривалий ківі може допомогти запобігти раку легенів

Велика Епоха
Actinidia arguta (uk.wikipedia.org)

Питання про те, як запобігти раку за допомогою дієти, завжди було актуальним. Недавнє дослідження, проведене в Японії, показало, що японська Actinidia arguta (також відома як японський фрукт сарунасі або витривалий ківі) може допомогти запобігти раку легенів.

У статті, опублікованій 9 грудня 2022 року в журналі Genes and Environment, показано, що ізокверцетин (isoQ) у плодах сарунасі може знищити клітини раку легень A549 шляхом блокування сигнального шляху PI3K/AKT, який сприяє канцерогенезу клітин і поширенню раку.

Дослідження було проведено під керівництвом Сакае Арімото, професора Вищої школи медицини, стоматології та фармацевтичних наук Університету Окаяма в Японії. Вчені використовували специфічну для тютюну сполуку, нітрозамін, 4-(метилнітрозаміно)-1-(3-піридил)-1-бутанон (NNK), щоб спричинити пухлини легенів у мишей, а потім розділили їх на дві групи: одна група отримувала сік сарунасі (експериментальна група), а інша група не отримувала (контрольна група). Результати показали, що кількість пухлин в експериментальній групі мишей була значно меншою, ніж у контрольній групі.

Ці дані свідчать про те, що сік сарунасі може посилювати дію ДНК-метилтрансферази та відновлювати алкільні адукти ДНК, покращуючи репарацію пошкоджень ДНК і тим самим досягаючи антимутагенного ефекту.

Сік сарунасі містить велику кількість мінералів і вітамінів, як-от кальцій, фосфор, калій, вітамін С, вітамін Е nf бета-каротин, які ефективні для краси, у боротьбі зі старінням і під час регулювання функції кишківника.

Японська Actinidia arguta не є тим самим видом, що й австралійський плід ківі. Плоди сарунасі мають гладку шкірку, зелений колір, сильний аромат, довжину трохи менше ніж 1 дюйм (2-3 сантиметри) і ростуть на великій висоті в гірських районах. Сарунасі перекладається як «мавпяча груша» й названо так тому, що він настільки смачний, що змушує мавп забувати про себе.