ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Генетичні дефекти не є причиною раку: почніть лікувати причину

Велика Епоха
«Хоча ваші гени можуть “розповісти вашу історію”, ВИ повинні написати фінал» (Billion Photos/Shutterstock)

Чи спричиняють ваші успадковані гени рак? Нещодавно я взяв інтерв'ю у доктора Кевіна Коннерса, який пояснив, чому відповідь на це запитання — ні, генетичні дефекти не є причиною раку. Але, за його словами, саме в цих генетичних дефектах часто криється ключ до повернення назад раку та інших виснажливих хронічних захворювань. Він майстерно усуває ці генетичні дефекти за допомогою різних протоколів, щоб допомогти пацієнтам змінити свій стан.

Це не так складно, як вам здається.

Ми успадковуємо набір із 23 хромосом від мами й 23 хромосом від тата. Вони з'єднуються в пари та створюють нашу індивідуальну, унікальну ДНК. Наша ДНК — це самовідтворюваний матеріал, який містить усі необхідні інструкції для наших клітин.

Кожна клітина нашого тіла — а їх близько 30 трильйонів — містить усю нашу індивідуальну ДНК. Однак кожна клітина не використовує всю ДНК, що міститься в ній. Клітини використовують (експресують) лише певні гени, які належать до їхнього певного типу клітин або потреб. Наприклад, м'язова клітина вимагає, щоб були активні тільки гени, необхідні для функціонування м'язової клітини, а всі інші гени, які не потрібні для цієї функції, вимкнені. Те ж саме стосується й інших 200 типів клітин, включно з клітинами шкіри, серця та червоними кров'яними тільцями.

Якщо вдуматися, це прекрасний дизайн. Це організація в найкращому вигляді. Ніякого хаосу.

Так у чому ж проблема?

З віком наш організм не завжди може обробити всі впливи, з якими він покликаний справлятися. Спосіб життя і надлишок токсичних речовин часто чинять надзвичайний тиск на наш організм, і ми насилу можемо зберегти здоров'я, або відновити його, залежно від обставин. Харчування — один із ключових чинників способу життя, який може вплинути на нас як у кращий, так і в гірший бік.

Центр з контролю захворювань визначає епігенетику як дослідження того, «як ваша поведінка та навколишнє середовище можуть спричинити зміни, які впливають на роботу ваших генів». Оскільки поведінка та вплив довкілля є добровільними або перебувають під вашим контролем, епігенетичні зміни є оборотними. Вони не змінюють послідовність вашої ДНК, але можуть змінити те, як ваш організм зчитує послідовність ДНК.

Існує безліч сигналів, які можуть вмикати або вимикати гени, і, як уже говорилося, харчування є ключовим епігенетичним фактором способу життя.

Візьмемо, наприклад, бджолину матку. Бджолина матка і робочі бджоли на 100% генетично ідентичні. Єдина відмінність полягає в тому, що бджолину матку з личинкової стадії й до дорослого стану насильно годують маточним молочком — багатим на білок секретом, який виділяється залозами на голові бджіл-годувальниць. А робочі бджоли? Їх годують «бджолиним хлібом» — сумішшю нектару, пилку та меду.

Саме маточне молочко й поживні речовини, що містяться в ньому, вмикають гени, які призводять до розвитку яєчників і великого черевця для відкладання яєць. Тим часом раціон робочих бджіл кодує безпліддя. Ця проста зміна раціону робить різницю між тим, хто ви — робоча бджола чи бджолина матка!

Доктор Кевін Коннерс, експерт у галузі генетичного профілювання, любить говорити: «Хоча ваші гени можуть “розповісти вашу історію”, ви самі пишете кінцівку. Саме те, що ви робите з інформацією, створює різницю».

Існують прості, але дієві способи оптимізувати свою ДНК. Як? Візьміть під контроль сигнали, які змінюють реакцію спадкових генів.

Серйозно поставтеся до свого харчування. Ми можемо виключити зі свого раціону паливо, якому надає перевагу рак, — цукор, зменшити кількість зернових і молочних продуктів і додати корисні продукти. Наприклад, ізотіоціанати (клас біологічно активних харчових сполук), що містяться в броколі, білоголовій капусті, листовій капусті та водяному кресі; куркумін у куркумі та карі; поліфеноли в зеленому чаї; ресвератрол у червоному винограді, журавлині та чорниці, які, як було показано, сприятливо змінюють епігеном (джерело: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3197720/). І це тільки початок.

20 хвилин фізичних вправ творять чудеса. Коли ви займаєтеся спортом, ви посилаєте сигнали своїм клітинам і змінюєте те, як клітини реагують на них.

Зменште кількість токсинів, з якими змушений боротися ваш організм. Вода, яку ми п'ємо, повітря, яким ми дихаємо, земля, з якої ми отримуємо їжу — все це відіграє важливу роль у сигналах, які отримують наші клітини.

Приділяйте увагу своєму емоційному здоров'ю. Страх сам по собі може спричинити понад 30 різних змін у гормонах і нейромедіаторах та понад 1400 різних змін у системі реагування на стрес і зміни на біологічному рівні, що призводять до токсичного внутрішнього середовища, яке змушує клітини змінюватись та призводить до каскаду ефектів, які можуть пошкодити мітохондрії.

Доктор Кевін Коннерс є експертом у визначенні того, як ваш конкретний генетичний код впливає на ваше здоров'я — і, що важливіше, як підтримати будь-які гени, що пригнічують пухлини, які у вас можуть бути.

Сідайте зручніше та насолоджуйтеся інтерв'ю з доктором Кевіном Коннерсом. Його досвід може стати ключем до вашого одужання.

Джеймс Темплтон

Джеймс Темплтон заснував Uni Key Health Systems 1992 року, а тепер і Wellness Foundation Темплтона, щоб допомогти іншим досягти здоров'я і гарного самопочуття, до яких вони прагнуть.