ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міський дизайн може захистити від небезпечних автомобілів: експерт

Велика Епоха
Пішоходи переходять вулицю в Торонто, 4 лютого 2022 року. (The Canadian Press/Nathan Denette)

Запобігти вбивствам, у яких автомобілі використовують як зброю, складно, але певні заходи в міському дизайні можуть допомогти, вважає експерт.

Минулого понеділка у квебекському місті Амкі двоє людей загинули й ще дев'ятеро дістали травми внаслідок наїзду пікапа. Поліція стверджує, що водій свідомо наїхав на випадково обраних пішоходів, включно з дітьми.

Алекс Вілнер, викладач міжнародних відносин у Карлтонському університеті та експерт з питань безпеки, перерахував заходи з доброустрою вулиць, які можуть допомогти запобігти виїзду автотранспорту на тротуари та інші місця скупчення пішоходів. Заходи охоплюють підвищення бордюрів на узбіччях, установку фальшбортів, більш активне використання пішохідних мостів і створення поділу між велосипедними доріжками, доріжками для бігу та дорогами для автомобілів.

Таких заходів було вжито в деяких містах, зокрема в Торонто й Оттаві, але в невеликих населених пунктах, таких як Амкі, поділу між проїжджою частиною і пішохідними доріжками практично не існує.

«Це проблема, і я не думаю, що є просте рішення», — сказав Вілнер.

Франсуа Боннардель, міністр громадської безпеки Квебека, заявив у вівторок, що уряд постарається зробити висновки з того, що сталося в Амкі, але важко повністю виключити можливість повторних випадків.

Трагедія в Амкі сталася незабаром після того, як у лютому шкільний автобус врізався в дитячий садок у Лавалі, Квебек. У результаті двоє маленьких дітей загинули, а шестеро дістали травми.

У 2021 році п'ятьох членів мусульманської сім'ї, які вийшли на прогулянку теплого літнього вечора, було збито пікапом у Лондоні, Онтаріо. Четверо загинули, а один отримав серйозні травми. Чоловікові, обвинуваченому у цій справі, висунуто підозру в терористичному акті.

Вілнер із Карлтонського університету радить пішоходам намагатися бути обачними.

«Я пам'ятаю, що після події в Торонто став ходити інакше: думав про місця, куди міг би швидко втекти в разі потреби», — сказав він.

«Розуміти своє місце знаходження, під час ходьби не дивитися в екран смартфона — це може допомогти зберегти життя».

За матеріалами The Epoch Times USA