ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

6 ризиків для здоров'я від використання мобільного телефону в туалеті

Велика Епоха
Мобільні телефони містять у 10 разів більше бактерій, ніж більшість сидінь для унітазів. Лікарі та експерти нагадують громадськості, що використання мобільних телефонів під час відвідування туалету не лише негігієнічне, а й може вплинути на здоров'я нашого кишківника, очей і шийних хребців. (Shutterstock)

Ми стали як ніколи залежні від своїх мобільних телефонів, і багато хто вважає за зручне брати їх із собою в туалет. Однак використання телефонів у туалеті може поставити під загрозу наше здоров'я.

Експерти в галузі охорони здоров'я попереджають, що використання мобільних телефонів у туалеті не тільки негігієнічне, а й може вплинути на здоров'я нашого кишківника, серцево-судинної та цереброваскулярної функції, очей, шиї та хребта.

Опитування споживачів, проведене 2021 року компанією Vioguard, що виробляє засоби ультрафіолетової дезінфекції, засвідчило, що 73 відсотки з понад 1100 респондентів, незалежно від віку та статі, зізналися, що користуються мобільними телефонами, перебуваючи в туалеті. Серед молодих людей віком від 18 до 29 років цей показник збільшився до 93 відсотків.

Учені з Університету Аризони виявили, що на мобільних телефонах міститься в 10 разів більше бактерій, ніж на більшості туалетних сидінь.

Використання мобільного телефону під час відвідування туалету несе шість потенційних ризиків для здоров'я:

1. Бактерії та віруси

Туалети є розсадником різних хвороботворних бактерій і вірусів, таких як стрептокок, кишкова паличка, сальмонела, цвіль і норовірус. Під час використання мобільного телефону під час відвідування туалету або навіть під час змивання води в унітазі ці бактерії та віруси прикріплюються до поверхні телефону.

Навіть після миття рук телефон все одно може бути заражений хвороботворними мікроорганізмами.

Регулярна дезінфекція телефону та ретельне миття рук після відвідування туалету — найефективніший спосіб видалення бактерій і вірусів.

Однак найкращий спосіб запобігти патогенному впливу — не брати мобільний телефон до туалету.

2. Запаморочення, здуття живота та нудота

Сидячи на унітазі, люди, які користуються мобільними телефонами, можуть несвідомо подовжувати час перебування в туалеті, що спричиняє відтік крові вниз, потенційно призводячи до недостатнього кровопостачання мозку. Запаморочення і нудота можуть виникнути, коли ви раптово встаєте після довгого сидіння.

У Чунціні, Китай, 24-річний чоловік сидів навпочіпки в туалеті, розмовляючи мобільним телефоном протягом 30 хвилин. Пізніше його виявили лежачим на підлозі.

Місцевий лікар швидкої допомоги сказав, що довге сидіння навпочіпки на унітазі, імовірно, призвело до порушення кровообігу і збільшило ймовірність непритомності.

3. Закрепи та геморой

Тривале сидіння на унітазі, а також хронічні закрепи й напруження під час спорожнення кишківника можуть порушувати кровообіг, розширюючи кровоносні судини, що може призвести до вазодилатації.

Вазодилатація, або вазорелаксація, виникає при розширенні кровоносних судин, особливо в нижній частині прямої кишки, і може призвести до геморою.

Доктор Грегорі Торкельсон, психіатр із відділення гастроентерології, гепатології та харчування Піттсбурзького університету, розповів Men's Health, що найкраще обмежити час сидіння на унітазі до 10-15 хвилин.

4. Серцево-судинна та цереброваскулярна функція

У статті Тайванської клініки Цісінь ідеться про те, що під час спорожнення кишківника м'язи черевної стінки та діафрагми сильно скорочуються, підвищуючи тиск у черевній порожнині.

Підвищення тиску в черевній порожнині може збільшити артеріальний тиск і споживання кисню міокардом, що може спричинити стенокардію, підвищити ризик інфаркту міокарда й викликати серцеву аритмію. У важких випадках це може призвести до крововиливу в мозок і раптової смерті.

5. Грижа шийного та поперекового дисків

EUROSPINE, організація, що займається дослідженнями, профілактикою та лікуванням захворювань хребта, зазначила, що оскільки голова людини може важити близько п'яти кілограмів, погляд донизу на електронні пристрої, як-от мобільні телефони, може напружувати шию, спричиняючи біль у плечах та шиї, скутість та головні болі, що з часом можуть посилюватися.

Якщо ви занадто довго сидите на унітазі і користуєтеся мобільним телефоном, передній вигин шийного відділу хребта з часом зміщується. Згодом це зміщення може призвести до появи таких симптомів, як грижа шийного диска.

6. Синдром сухого ока

Під час тривалого сидіння на унітазі від довгого користування телефоном знижується частота моргання, що може призвести до сухості очної поверхні.

Хвороба сухого ока часто призводить до печіння, чутливості до світла та нечіткості зору, що в підсумку призводить до більш серйозних проблем із зором і негативно впливає на якість життя.

За матеріалами The Epoch Times USA