ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

7 трав та добавок допомагають поліпшити пам'ять: сучасні дослідження

Велика Епоха
(Chamille White/Shutterstock)

Пам'ять — це важлива когнітивна функція, яка дає нам змогу зберігати й видобувати інформацію. Однак у міру старіння або зіткнення з різними проблемами наша пам'ять може почати погіршуватися. На щастя, існує безліч препаратів, вітамінів та інших добавок, які можуть поліпшити пам'ять і когнітивні функції.

Омега-3 жирні кислоти

Омега-3 жирні кислоти — це незамінні жири, які відіграють важливу роль у здоров'ї мозку та когнітивній функції. Вони містяться в жирній рибі, такій як лосось і скумбрія, а також у горіхах і насінні.

Систематичний огляд, що включає 14 досліджень, дав змогу зробити висновок про те, що омега-3 можна використовувати як профілактичний або терапевтичний засіб за умови зниження когнітивних здібностей у літніх людей.

(Tatiana Bralnina/Shutterstock)

Кофеїн

Кофеїн — це стимулятор, який зазвичай міститься в каві, чаї та енергетичних напоях. Він може підвищити пильність і концентрацію уваги. Дослідження показують, що смачна чашечка кави може також поліпшити пам'ять.

Результати одного дослідження свідчать про те, що кофеїн особливо корисний для пам'яті в «неоптимальний час доби» — рано вранці. Ці висновки мають практичне значення для студентів, які складають ранкові іспити.

Однак необхідно пам'ятати, що занадто велика кількість кофеїну може призвести до негативних побічних ефектів, таких як занепокоєння і безсоння.

(Shutterstock)

L-теанін

L-теанін — це амінокислота, яка зазвичай міститься в зеленому чаї та грибах. Вона сприяє розслабленню і зниженню стресу, що може поліпшити когнітивні функції, включно з пам'яттю.

(5 second Studio/Shutterstock)

Вітамін В12

Вітамін B12 — важливий вітамін, який відіграє вирішальну роль для здоров'я мозку й когнітивної функції. Він міститься в продуктах тваринного походження, таких як м'ясо, риба та молочні продукти.

Різні продукти, що містять вітамін В12. (Tatjana Baibakova/Shutterstock)

Родіола рожева

Родіола рожева — це трава, яка використовується в традиційній медицині протягом століть. Вважається, що вона покращує когнітивні функції, включно з пам'яттю.

Систематичний огляд і метааналіз досліджень засвідчив, що родіола рожева може поліпшити функції навчання та пам'яті завдяки антиоксидантним і протизапальним ефектам, які покращують коронарний кровотік і метаболізм головного мозку.

Інші дослідження показують, що ця рослина має подвійну дію — когнітивну стимуляцію та емоційне заспокоєння, які покращують когнітивні здібності та пам'ять, а також сприяють довгостроковому збереженню функцій мозку.

Родіола рожева. (Lukas Juocas/Shutterstock)

Фосфатидилсерин

Фосфатидилсерин — це фосфоліпід, який у високих концентраціях міститься в мозку. Вважається, що він покращує когнітивні функції, включно з пам'яттю.

Огляд 127 досліджень показав, що фосфатидилсерін ефективно засвоюється організмом людини, долає гематоенцефалічний бар'єр і підтримує когнітивні функції, зокрема:

  • формування короткочасної пам'яті;
  • консолідація довгострокової пам'яті;
  • здатність створювати нові спогади;
  • здатність відновлювати спогади.
(luchschenF/Shutterstock)

Женьшень

Женьшень — одна з найвідоміших рослин, що використовуються в стародавній китайській медицині. Він має безліч різновидів. Американський і корейський женьшень доброчинно впливають на роботу мозку.

Свіжий женьшень. (Shutterstock)

Пам'ятайте, що перед використанням трав або добавок необхідно проконсультуватися з лікарем, щоб переконатися, що ви використовуєте правильну дозу та що це не спричинить проблем із ліками, які ви приймаєте зараз.

За матеріалами The Epoch Times USA