ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

10 трав, що сприяють зміцненню імунітету: сучасні дослідження

Велика Епоха
(Fitzke/Shutterstock)

Імунна система людини складна й захищає нас від інфекцій та хвороб. Багато частин тіла працюють як окремо, так і спільно, щоб підтримувати наше здоров'я. Але стрес, нестача сну, погане харчування та інші чинники можуть послабити наші природні захисні сили.

Розгляньмо 10 легкодоступних трав, які можуть підвищити імунітет і допомогти зберегти здоров'я, коли ми переживаємо останні місяці зимових холодів.

1. Астрагал

Корінь астрагала (Shutterstock)

Астрагал, також званий Хуанці, — це корінь, який використовується в стародавній китайській медицині для зміцнення й регулювання імунної системи. Його призначали за багатьох станів, включно з респіраторними інфекціями, сінною лихоманкою, астмою та хронічною хворобою нирок.

Систематичний огляд досліджень показує, що астрагал регулює нашу імунну функцію, сприяє проліферації імунних клітин, стимулює вивільнення цитокінів, які контролюють ріст імунних клітин, і впливає на секрецію імуноглобулінів (антитіл) і проведення імунних сигналів.

2. Кориця

Кориця — це внутрішня кора коричного дерева. (Shutterstock)

Кориця — потужна антибактеріальна й протигрибкова спеція, яка може допомогти нашій імунній системі боротися з інфекціями. Ця ароматна спеція також може полегшити симптоми аутоімунних захворювань.

Одне дослідження показало, що кориця значно полегшує симптоми ревматоїдного артриту та розсіяного склерозу, а результати іншого дослідження показують, що корицю та її інгредієнти можна рекомендувати для лікування інфекції COVID-19.

3. Чорний перець

Чорний перець. (anna1311/iStock)

Чорний перець, одна з найпоширеніших спецій, яку майже щодня використовують у кулінарії, також довів свою ефективність у боротьбі з раком.

Дослідження підтвердило, що екстракт чорного перцю значно підвищує цитотоксичну активність природних кілерів (NK) і переконливо свідчить про те, що він може чинити імуномодулюючу та протипухлинну дію, сприяючи підтримці здорової імунної системи.

Інше дослідження показало, що активний інгредієнт перцю, званий піперином, зміцнює імунну систему, сповільнюючи реплікацію клітин раку молочної залози, передміхурової залози й товстої кишки, та може спричиняти загибель ракових клітин.

4. Часник

Часник — універсальна рослина, яку вважають травою, спецією та овочем. (Krasula/Shutterstock)

Дослідники виявили, що часник, який використовують як приправу та їжу протягом тисячоліть, має широкий спектр переваг для здоров'я, особливо як стимулятор імунної системи.

Систематичний огляд досліджень показує, що часник посилює імунну функцію, стимулюючи певні типи імунних клітин, включно з макрофагами, лімфоцитами й природними клітинами-кілерами.

5. Священний базилік

Листя священного базиліка. (bdspn/iStock)

На відміну від звичайного базиліка, священний базилік родом з Індії і є компонентом аюрведичної медицини. Дослідження показують, що священний базилік може пригнічувати ріст бактерій із множинною лікарською стійкістю, включно зі стафілококами, ентерококами та синьогнійними паличками.

6. Розмарин

Розмарин. (Nataliia K/Shutterstock)

Розмарин містить розмаринову кислоту, яка, як було показано, модулює нашу імунну відповідь, маючи протиалергічні та протинабрякові властивості.

Огляд досліджень показав, що розмарин має виражені антимікробні, протизапальні, антиоксидантні та нейропротекторні властивості.

7. Ашваганда

Коріння й порошок ашваганди (Eskymaks/Shutterstock)

Ашваганда — це невелика деревна рослина, що росте в Індії та Північній Африці, яку використовують в аюрведичній медицині. Клінічні випробування показали, що у п'яти учасників, які приймали по 6 мілілітрів екстракту кореня ашваганди двічі на день протягом 96 годин, спостерігалося значне підвищення активності імунних клітин.

8. Насіння чорного кмину

Насіння чорного кмину (nigella sativa або kalonji) (Ulada/Shutterstock)

Насіння чорного кмину, також зване чорним кмином, має давню традицію використання в терапевтичних цілях.

Дослідження виявило сполуки в насінні чорного кмину, які можуть позитивно впливати на наші імунні сигнальні шляхи, показуючи, що їх можна використовувати як харчову добавку для активації наших імунних реакцій.

Завдяки сполуці, яка називається тимохіноном, насіння чорного кмину сприяє імунітету та виживанню клітин, діє як антитоксин і може зменшити побічні ефекти деяких ліків.

9. Чорна бузина

Чорна бузина (TYNZA/Shutterstock)

Чорна бузина, також звана Sambucus nigra, належить до кількох різновидів дерева Sambucus, яке має грона білих квітів і чорних або синяво-чорних ягід.

Систематичний огляд досліджень 2018 року показав, що добавки з чорної бузини ефективні для лікування симптомів інфекції верхніх дихальних шляхів.

10. Ехінацея

Квіти ехінацеї. (Shutterstock)

Ехінацея належить до групи квіткових рослин сімейства ромашок. Існують різні види, але найбільш поширена ехінацея пурпурова.

Ехінацея знижує ймовірність застуди майже на 60 відсотків і скорочує тривалість симптомів майже на півтора дня.

Чи безпечні трав'яні добавки для підвищення імунітету?

Важливо купувати трав'яні добавки від відомого бренду.

«Більшість трав'яних зборів надзвичайно різноманітні, — сказав The Epoch Times доктор Німа Маджлесі, директор з медичної токсикології університетської лікарні Статен-Айленда, що входить до складу Northwell Health у Нью-Йорку. Він додав, що маркування продуктів у магазинах здорового харчування може бути неправильним через відсутність регулювання FDA.

Люди з алергічними реакціями на вміст цих добавок є найбільш очевидною групою, якій слід уникати їх.

«Хибна думка, що “це натурально, тому безпечно”, дійсно, викликає занепокоєння, і ми повинні змінити своє ставлення до цього», — сказав Маджлесі.

Багато ліків засновані на природних сполуках, і ці сполуки можуть мати токсичність і потенціал несприятливих ефектів, як і рецептурні або безрецептурні препарати, зазначив він.

Але загалом «ці препарати, як правило, дуже безпечні, особливо якщо приймати їх протягом короткого часу»,  — додав Маджлесі.

Обговоріть із вашим лікарем, чи безпечно це. Якщо лікар вважатиме, що це безпечно, і ви хочете спробувати поліпшити свої симптоми, пройдіть короткий курс протягом певного часу, дотримуючись рекомендованих доз.

За матеріалами The Epoch Times USA