ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

10 поширених звичок, що підвищують ризик ниркового діалізу

Велика Епоха
(Shutterstock)

У 21 столітті спостерігається тенденція до зростання хронічної хвороби нирок, яка вражає понад 10 відсотків населення.

Доктор Хунг Юнг-Хсіанг з відділення нефрології Тайванської лікарні Tri-Service General Hospital виявив, що основною причиною хвороби нирок є повторювані шкідливі щоденні звички, 10 з яких є найбільш поширеними.

Одне дослідження показало, що люди з хронічною хворобою нирок, які також заразилися COVID-19, мають вищий ризик важких захворювань і смертності. Інше дослідження показало, що COVID-19-позитивні пацієнти схильні до ризику гострої дисфункції нирок.

Тому ще більш важливо підтримувати здоров'я нирок під час пандемії.

Експерт узагальнив 10 найпоширеніших звичок, які призводять до діалізу.

1. Використання небезпечних для здоров'я контейнерів для їжі та пиття

Пластикові контейнери для гарячого супу, неякісний посуд для мікрохвильової печі, а також різноколірне пластикове кухонне приладдя — причина потрапляння в організм великої кількості пластифікаторів і важких металів.

2. Неправильне приймання біологічно активних добавок і медичних препаратів

Багато пацієнтів страждають від ниркової недостатності через неправильне тривале приймання добавок.

3. Сидяча та неактивна робота

Сидіння протягом тривалого часу шкодить кровообігу і завдає шкоди серцю, легеням, печінці, ниркам, імунній системі, обміну речовин, мозку, нервам, м'язам і кісткам.

4. Затримка сечовипускання

За словами лікаря, багато тайванських дівчат практикують затримку сечовипускання, бо не хочуть користуватися громадськими туалетами. Крім того, щоб зменшити кількість сечовипускань, вони відмовляються пити воду. Наслідки цього — інфекції сечовивідних шляхів, камені та подагра.

5. Вживання оброблених продуктів

Вживання штучних напоїв і переробленої їжі шкодить ниркам.

Лікар радить пити чисту фільтровану воду і вживати тільки натуральні та органічні продукти.

6. Самолікування

Люди з мігренню, болем у суглобах або аутоімунними захворюваннями приймають знеболювальні протягом багатьох років, що призводить до гострого й хронічного пошкодження нирок.

7. Бути в стані стресу і не лягати спати допізна

Сильний стрес і засиджування допізна — основні чинники, що спричиняють дисфункцію нирок і погіршення їхнього стану. Краще лягати спати і вставати рано. Лягайте спати до 23-ї години. Регулярні вправи та медитація зменшують стрес і занепокоєння.

8. Куріння та вдихання забрудненого повітря

Куріння та вдихання забрудненого повітря шкодять легеням, кровоносним судинам та обміну речовин. Уникайте куріння, щоб захистити свої нирки. За сильного забруднення повітря не виходьте на вулицю й обов'язково зачиняйте вікна.

9. Вживання продуктів із високим вмістом олії, солі та цукру

Використовуйте менше соусів і приправ. Перейдіть на натуральні спеції і трави як приправи, такі як зелена цибуля, імбир, часник і перець чилі. Лікар також рекомендує збільшити споживання клітковини.

10. Не п'єте достатньо води

Клінічні дослідження показали, що багато людей не п'ють воду, поки не відчують спрагу, а багато хто не любить пити воду з дитинства.

Зневоднення безпосередньо впливає на швидкість гломерулярної фільтрації. Рекомендується випивати від 3 до 4 відсотків від маси тіла людини.