ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Висока доза вітаміну D здатна позбавити від невиліковних захворювань: експерти

Велика Епоха
Добавки, такі як вітаміни D і E, необхідні для здоров'я шкіри, особливо якщо риба або інші рекомендовані продукти недоступні. (Kelvin Wong/Shutterstock)

Наразі Національні інститути охорони здоров'я (NIH) рекомендують приймати вітамін D у кількості 600 міжнародних одиниць (МО) на день, і водночас попереджають про можливі токсичні ефекти в разі перевищення максимальної дози.

Але для деяких людей щоденне вживання дуже високої дози вітаміну D може принести користь здоров'ю, вважають експерти.

У 2019 році сертифікований лікар-інтерніст доктор Патрік Маккалоу опублікував звіт про досвід трьох пацієнтів, які протягом багатьох років приймали високі дози вітаміну D у кількості від 20 000 до 60 000 МО на день.

Один із пацієнтів приймав вітамін D3 з 2011 по 2019 рік і побачив, що кількість нападів астми скоротилася з п'яти-шести важких загострень на рік до одного.

Спочатку він приймав 10 000 МО на день, а до моменту публікації припинив приймання більшості ліків проти астми й приймав щодня тільки 30 000 МО вітаміну D.

В іншого пацієнта після приймання високих доз вітаміну D зменшилася зона виразкового ураження кисті, яке, ймовірно, було формою раку шкіри.

Ще в одного пацієнта були великі псоріатичні бляшки на шкірі голови, чола й вух, а також дрібніші бляшки на грудях, животі, ліктях і стегнах. Він отримував 50 000 МО вітаміну D2 і незабаром помітив значне поліпшення свого стану. Через кілька місяців лікування його шкіра очистилася, і він зміг припинити використання стероїдних кремів і лікарських шампунів.

Вітамін D — це більше, ніж вітамін

Вітамін D відіграє безліч ролей у різних процесах і органах. Більшість клітин мають специфічний рецептор для вітаміну D, і коли молекула вітаміну D зв'язується з рецептором, вона може активувати близько 2000 генів в організмі.

Вільям Грант, експерт з вітаміну D, який опублікував понад 300 робіт, сказав в інтерв'ю The Epoch Times, що вітамін D слід розглядати як гормон, а не як вітамін. Вітаміни — це мікроелементи; організм використовує їх у невеликих кількостях для надання допомоги у зміцненні здоров'я.

Вітамін D діє на багато генетичних шляхів як безпосередній учасник, а не помічник, регулюючи рівень кальцію і паратиреоїдних гормонів, взаємодіючи з імунними клітинами, нейронами, клітинами підшлункової залози та багатьма іншими.

У той час, як всі інші вітаміни організм отримує разом із харчовими продуктами, вітамін D виробляється організмом природним чином під впливом сонячного світла. Багато досліджень також засвідчили, що без сонячного опромінення досить складно отримати достатню кількість вітаміну D тільки шляхом натурального харчування.

Дефіцит вітаміну D може вплинути на погіршення стану серцево-судинної системи, сприяти розвитку діабету, гіпертонії, раку, позначитися на зниженні когнітивних здібностей, збільшити ризики зараження інфекціями, провокувати аутоімунні захворювання та алергію.

За матеріалами The Epoch Times USA