ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Протистояння Китаю: Японія планує інвестувати 75 млрд доларів в Індо-Тихоокеанський регіон (ВІДЕО)

Велика Епоха
Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда тисне руку своєму індійському колезі Нарендрі Моді перед їхньою зустріччю в Хайдарабад Хаус, Нью-Делі, 20 березня 2023 року. (Adnan Abidi/Reuters)

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда в понеділок оголосив про новий план із просування відкритого і вільного Індо-Тихоокеанського регіону, пообіцявши мільярди доларів інвестицій для допомоги економікам країн регіону в усіх сферах — від промисловості до запобігання стихійним лихам.

План, про який він оголосив у Нью-Делі, розглядається як спроба Токіо зміцнити зв'язки з країнами Південної та Південно-Східної Азії, щоб протистояти агресії Китаю, що зростає.

Кісіда також сказав, що Японія хоче, щоб вторгнення Росії в Україну закінчилося якнайшвидше, і закликав «Глобальний Південь» (широкий термін, що позначає країни Африки, Азії, Океанії та Латинської Америки) «проявити солідарність».

Кісіда сказав, що в новому індо-тихоокеанському плані Японії є чотири «стовпи»: підтримання миру, розв'язання нових глобальних проблем у співпраці з країнами Індо-Тихоокеанського регіону, досягнення глобальної взаємодії через різні платформи та забезпечення безпеки відкритого моря й неба.

Японія пообіцяла виділити регіону 75 мільярдів доларів до 2030 року шляхом приватних інвестицій, а також шляхом збільшення урядової допомоги та грантів.

Китайський режим нарощує свою військову присутність в Індо-Тихоокеанському регіоні й швидко модернізує свої військово-морські сили, одночасно просуваючи свою ініціативу «Один пояс, один шлях».

«Зв'язок, за якого ви покладаєтеся тільки на одну країну, породжує політичну вразливість», — сказав Кісіда. «Ми проведемо спільні морські навчання з Індією та США, а також навчання доброї волі з АСЕАН і тихоокеанськими островами».

Японія, Індія, Австралія та США є членами так званої «четвірки», створеної для того, щоб врівноважити домінування Китаю, що зростає. Усі чотири країни візьмуть участь у щорічних військово-морських навчаннях Malabar, які пройдуть в Австралії цього року.

«Індія — важливий партнер, коли йдеться про реалізацію нашого бачення вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону», — відповів Кісіда журналістам.

Моді сказав, що зміцнення індійсько-японського «партнерства не тільки важливе для обох наших країн, воно також сприяє миру, процвітанню та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні».

Однак у двох країн різні позиції з приводу війни в Україні.

Японія ввела санкції проти Росії, як і багато інших країн.

Індія цього не зробила. Вона відмовилася покласти провину на Москву й збільшила закупівлі російської нафти.

За матеріалами The Epoch Times USA