ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Що означає "мирне співіснування", про яке нагадав Китай (ВІДЕО)

Велика Епоха
Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган у Каїрі, 15 січня 2023 року. (AFP via Getty Images)

7 березня китайські державні ЗМІ процитували нового міністра закордонних справ КНР Цинь Гана, який сказав, що Китай щодо США дотримуватиметься принципу "мирного співіснування". Цю заяву напевно нашептав йому (а може, його господареві Сі Цзіньпіну) привид Микити Хрущова, оскільки це була радянська психологічна операція, покликана приспати пильність США і Заходу на десятиліття під час "холодної війни".

Передісторія

14 лютого 1956 року радянський лідер Микита Сергійович Хрущов представив ХХ З'їзду партії "Доповідь ЦК КПРС". Багато міжнародних і контрольованих Радянським Союзом ЗМІ на той час були шоковані змістом доповіді, в якій висловлювався публічний осуд Сталіна за його злочини і зловживання владою. Однак у цьому документі також було передано і не менш важливе повідомлення щодо радянської зовнішньої політики та міжнародних відносин.

У розділі 6 "Міжнародна позиція Радянського Союзу" Хрущов підкреслив, що головним ідеологічним підґрунтям радянської зовнішньої політики в майбутньому буде концепція Володимира Леніна про "мирне співіснування": "Ленінський принцип мирного співіснування держав із різним суспільним ладом завжди був і залишається генеральною лінією зовнішньої політики нашої країни".

Як і всі комуністи, Хрущов потім почав заперечувати факти, стверджуючи, що СРСР не експортував комунізм в інші країни: "Само собою зрозуміло, що серед нас, комуністів, немає прихильників капіталізму. Але це не означає, що ми втручалися або збираємося втручатися у внутрішні справи країн, де існує капіталізм". Мешканці Східної Європи, а також африканських та азійських країн на власному гіркому досвіді знали, що це неправда. Одним словом, просування Хрущовим марксистського евфемізму "мирне співіснування" було частиною психологічної операції, спрямованої на те, щоб замаскувати справжні наміри СРСР — експорт комунізму по всьому світу.

Комуністична ідеологія підступна і сповнена суперечностей. Це вигідно їм, оскільки це полегшує довільну зміну політики залежно від обставин. Комуністи завжди можуть процитувати цитату Маркса, Леніна або пізніших комуністичних лідерів, щоб виправдати свою божевільну політику.

У цьому випадку мирне співіснування суперечило іншому принципу, що має назву "антагоністичні суперечності", згідно з яким через "непримиренні відмінності" комуністичне і капіталістичне суспільства ніколи не зможуть співіснувати пліч-о-пліч, тому політика всіх комуністичних країн повинна бути ворожою та войовничою щодо капіталістів.

Цікаво, що лідер Комуністичної партії Китаю (КПК) Мао Цзедун надавав перевагу принципу антагоністичних суперечностей, а не мирному співіснуванню. Лише ближче до кінця свого життя, 1972 року, він стримав своє спочатку войовниче ставлення до капіталістичного Заходу, дозволивши Китаю відкритися для Сполучених Штатів.

"Мирне співіснування" домінувало в радянських публічних заявах з 1956 року і до самого розпаду Радянського Союзу. На щастя, американського президента Рональда Рейгана і багатьох інших американців не обдурила давня радянська психологічна операція, яка маскувала проксі-війни, що підтримувалися Радянським Союзом, по всьому світу.

Перенесемося у 2023 рік

Після смерті Мао наступні китайські комуністичні лідери прагнули встановити мирні відносини зі Штатами. Це був такий стратегічний план, щоб переконати західних капіталістів допомогти в модернізації Китаю. Однак усміхнена червона маска, яку Китай демонстрував світу, дала велику тріщину в епоху Сі. Останнім часом ми дедалі частіше бачимо прояв китайської войовничості та залякування, зокрема, у Південнокитайському морі та на китайсько-індійському кордоні. Крім того, в Китаї тривають переслідування етнічних меншин, таких, як тибетці та уйгури, а також переслідування християн і послідовників Фалуньгун.

Пекін подає суперечливі сигнали. Як згадувалося вище, державні ЗМІ Китаю повідомили про висловлювання міністра закордонних справ Цинь Гана на пресконференції в риториці мирного співіснування: "Китай завжди прагнутиме сприяти здоровому та стабільному розвитку китайсько-американських відносин відповідно до принципів взаємної поваги, мирного співіснування та безпрограшного співробітництва, запропонованих головою Сі Цзіньпіном". Глава китайського МЗС також закликав Штати "відмовитися від менталітету холодної війни". Тобто, США повинні відмовитися від менталітету холодної війни, тоді як комуністи відроджують евфемізм часів холодної війни. Заходу знову пропонується прийняти цю концепцію, яка маскує справжні цілі комуністів.

Висновок

Як повідомило видання The Wall Street Journal, реальність висловлювань Цинь Гана повністю узгоджується з промовою "нового великого керманича", яку він виголосив 6 березня на Національному партійному з'їзді в Пекіні. Так, публічно засуджуючи політику США, Сі звинуватив кампанію придушення Китаю, яку нібито проводить Вашингтон. За словами Сі, "країни Заходу на чолі зі США реалізують проти нас всебічне стримування, оточення і придушення, створивши безпрецедентно серйозний виклик розвитку нашої країни".

Це зовсім не слова про мирне співіснування. Вони наповнені войовничістю і конфронтацією, і нагадують старий марксистський принцип "антагоністичних суперечностей".

Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) продовжує розширюватися і модернізуватися. Кораблі, підводні човни, літаки, тактичні та стратегічні ракети, космічні засоби тощо. На цьому тлі не важко зрозуміти, що заяви Цинь Гана і його господаря Сі Цзіньпіна розкривають реальну ідеологію нинішніх китайських міжнародних відносин, в основі якої лежать "антагоністичні суперечності".

У майбутньому можна очікувати ще більше войовничості, залякування і конфронтації з боку комуністичного Китаю. Це те, що роблять комуністи.

Автор: Стю Цврк (Stu Cvrk), відставний капітан ВМС США. Прослужив 30 років. Має великий досвід оперативної роботи на Близькому Сході та в західній частині Тихого океану. Випускник Військово-морської академії США. Має освіту і досвід роботи океанографа і системного аналітика.

За матеріалами Epoch Times

Відео по темі: