ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Фінляндії вперше затримали російське судно з 20 000 тоннами добрив

Велика Епоха
Ілюстрація. (William West/AFP via Getty Images)

У фінському порту Котка затримали російське судно з 20 000 тоннами добрив. Влада вважає, що добрива вартістю $11-13 млн належать російському бізнесменові із санкційного списку Євросоюзу. У порту заявили, що це перший випадок затримання судна через санкції ЄС.

Фінська влада затримала вантажне судно Swem у порту Котка з 20 000 т добрив від компанії, пов'язаної з неназваним російським бізнесменом із санкційного списку Євросоюзу, пише видання Yle із посиланням на представника МЗС Фінляндії та керівництво порту.

За даними видання, вартість добрив оцінюють у $11-13 млн (€10-12 млн). Генеральний директор порту Кіммо Наскі розповів, що це перший випадок у порту, коли вантаж зупинили через санкції ЄС. Судно зараз перебуває за межами порту в очікуванні інформації, чи можна отримати дозвіл на вивезення вантажу, уточнило видання.

Керівник санкційного відділу МЗС Фінляндії Піа Саріваара розповів, що "вантаж містить добрива, які, імовірно, належать особі, що внесена до санкційного списку ЄС". За правилами ЄС підсанкційні активи мають бути заморожені в разі їх виявлення, пояснив Саріваара.