ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Байден дав зелене світло розсекреченню розвідданих про походження COVID-19 (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Джо Байден виступає під час зустрічі з нагоди Наврузу у Східній залі Білого дому, Вашингтон, 20 березня 2023 року. (Richard Pierrin/AFP via Getty Images)

Президент Джо Байден 20 березня підписав закон, що зобов'язує розсекретити розвідувальні дані щодо походження вірусу COVID, заявивши, що він поділяє «мету Конгресу оприлюднити якомога більше інформації» з цього питання.

«Нам необхідно з'ясувати походження COVID-19, щоб ми могли ефективніше запобігати майбутнім пандеміям», — сказав Байден у своїй заяві. «Моя адміністрація продовжить вивчати всю секретну інформацію про походження COVID-19, включно з можливими зв'язками з Уханьським інститутом вірусології».

Цього місяця Сенат і Палата представників одноголосно ухвалили двопартійний законопроєкт, що дістав назву «Закон про походження COVID-19 від 2023 року», після чого його відправили на стіл Байдена. Законопроєкт наказує директору національної розвідки «розсекретити будь-яку й усю інформацію, що стосується потенційних зв'язків між Уханьським інститутом вірусології та походженням»І COVID-19.

Зусилля зі з'ясування походження COVID-19 постійно наражаються на опір з боку Китаю, де комуністичний режим приховує випадки захворювання, примушує мовчати інформаторів, які намагаються попередити про небезпеку вірусу від самого початку пандемії, і неодноразово відмовляє зовнішнім дослідникам у проведенні розслідування походження вірусу.

Лабораторія P4 у кампусі Уханьського інституту вірусології, Вухань, Китай, 13 травня 2020 року. (Hector Retamal/AFP via Getty Images)

Уханьський інститут вірусології був у центрі суперечок як ймовірне джерело витоку вірусу.

Нещодавно дебати знову вийшли на поверхню після повідомлень про те, що Міністерство енергетики оцінило теорію витоку з лабораторії як «найімовірніше» джерело пандемії. Такого ж висновку дійшло і ФБР.