ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

4 дієві способи зняти напругу та тривогу — порада психолога

Велика Епоха
(Shutterstock)

Голос у вашій голові повторює: «Якщо я не буду старанно працювати, мене звільнять», «Хоч би скільки я працював, я не зможу з усім впоратися» та «Чому я відчуваю занепокоєння, коли нічого не відбувається?». Стрес призводить до психічного напруження, а внутрішня втома — до тривоги. Психологи нагадують, що не можна дозволяти емоціям водити нас за ніс.

Сильне занепокоєння та стрес можуть призвести до підвищення кров'яного тиску, прискореного серцебиття, порушення сну, зниження концентрації уваги, розладу травної та репродуктивної систем. Ю Цзяронг, психолог і директор психологічної клініки ChildMate у Тайбеї, Тайвань, 13 березня розповіла The Epoch Times, що кожна емоція виникає з якоїсь причини, але ми можемо вибрати, щоб не бути керованими ними. Вона дала нашим читачам чотири поради, які допоможуть зняти напругу й тривогу:

1. Зосередьтеся на моменті

Замість того щоб турбуватися про те, як перестати турбуватися, зосередьтеся на тому, що вам потрібно зробити просто зараз. Коли ми зосереджуємося на тому, що перебуває прямо перед нами, думка «я ще не зробив те-то й те-то» не виникає в голові.

2. Розставте пріоритети

Складіть список і розставте пріоритети. Спочатку робіть важливі та термінові справи, а менш важливі та не термінові — потім. Коли ви складете чіткий список, ви не будете відвертатися на думку «що залишилося зробити?» під час виконання справ.

3. Робіть усе, що у ваших силах

Якщо ви постійно триматимете себе в режимі очікування, ви проґавите багато чудових речей. Поки ви знаєте, що зробили все можливе, вам не варто турбуватися про результат. Ви можете змінити тільки свою ситуацію.

4. Виділіть час для себе

Дбайте про своє фізичне та психічне здоров'я, адже ваше здоров'я важливіше за все інше. Не ігноруйте те, що відбувається у вашому серці. Тільки виділяючи час для себе й розмовляючи з собою в позитивному ключі, ви зможете регулювати свій темп життя у швидко мінливому суспільстві.

Ю попереджає, що будь-яка форма тривоги може призвести до проблем із фізичним та психічним здоров'ям. Хоча і є способи впоратися самостійно, але якщо ви відчуваєте тривогу протягом тривалого часу, вам слід якомога швидше звернутися по професійну допомогу до психолога, щоб оцінити ситуацію та разом подолати кризу.

За матеріалами The Epoch Times USA