ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Путін і Сі поглиблюють співпрацю: «дипломатичне прикриття» російського диктатора (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Росії Володимир Путін і лідер Китаю Сі Цзіньпін тиснуть один одному руки під час церемонії підписання договору, Кремль, Москва, 21 березня 2023 року. (Mikhail Tereshchenko/Sputnik/AFP via Getty Images)

Китайський лідер Сі Цзіньпін і президент Росії Володимир Путін посилили своє партнерство «без обмежень» під час переговорів у Кремлі 20-22 березня.

Лідери двох країн підписали спільну декларацію про поглиблення «всеосяжного стратегічного партнерства» та угоду про економічне співробітництво, повідомляє китайська державна телерадіомовна компанія CCTV.

Ці угоди де-факто зміцнюють альянс Пекіна й Москви, що зростає. За період війни Китай став найважливішим торговельним партнером Росії, допомагаючи Москві триматися на плаву в умовах жорстких санкцій з боку Заходу.

У 2022 році загальний обсяг торгівлі Китаю з Росією досяг рекордного рівня в 190 мільярдів доларів.

Згідно з державними ЗМІ Китаю, Сі сказав, що дві країни мають просувати подальшу співпрацю і що «ранні плоди» вже видно.

Путін заявив, що Росія готова підтримати китайські компанії, та що обидві країни повинні заохочувати використання бізнесом власних валют. Вони також обговорили проєкт «Сила Сибіру-2», другий трубопровід, який може подвоїти експорт газу в Китай.

У вівторок російська державна енергетична компанія «Газпром» оголосила, що вона «встановила новий історичний рекорд із добових постачань газу в Китай». Російський нафтовий гігант уклав 30-річну угоду з державною Китайською національною нафтогазовою корпорацією (CNPC) у лютому минулого року.

Росія також обігнала Саудівську Аравію як головного постачальника нафти в Китай, імпортувавши загалом 15,68 млн тонн за перші два місяці цього року.

Сі — перший лідер у світі, який сів за стіл переговорів із Путіним після того, як минулого тижня Міжнародний кримінальний суд ООН видав ордер на арешт президента Росії, звинувативши його у «воєнних злочинах».

У вівторок Сі провів переговори з прем'єр-міністром Росії Михайлом Мішустіним. За інформацією державних ЗМІ Китаю, Сі запросив прем'єр-міністра відвідати Китай і закликав його до регулярних зустрічей із прем'єром Держради КНР Лі Цяном.

Під час зустрічі Путіна і Сі в Москві Організація Північноатлантичного договору (НАТО) застерегла китайський режим від надання смертоносної допомоги Росії.

«Ми не бачили жодних доказів того, що Китай постачає летальну зброю Росії, але ми спостерігаємо деякі ознаки того, що таке прохання з боку Росії було, і що це питання розглядають у Пекіні», — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на пресконференції в Брюсселі.

«Китай не повинен надавати летальну допомогу Росії, це означало б підтримку незаконної війни».

Два диктатори також обговорили пропозицію Пекіна про припинення вогню в Україні.

Сполучені Штати попередили, що план Пекіна щодо припинення вогню може бути «тактикою затягування часу».

«Світ не повинен бути ошуканий жодним тактичним ходом Росії — за підтримки Китаю або будь-якої іншої країни — щодо заморожування війни на своїх власних умовах», — заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час пресконференції 20 березня.

«Заклик до припинення вогню, який не містить виведення російських військ з української території, фактично означатиме визнання російських завоювань», — сказав Блінкен журналістам.

Вашингтон оцінив візит Сі до Москви як «дипломатичне прикриття» ізольованого російського лідера.

За матеріалами The Epoch Times USA