ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США виділять понад 7 мільярдів доларів островам Тихого океану для обмеження впливу Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Острови Рок у тихоокеанській острівній державі Палау, 15 лютого 2018 року. (Mikhail Flores/AFP via Getty Images)

Адміністрація Байдена має намір виділити 7,1 мільярда доларів на фінансування трьох тихоокеанських острівних держав, з якими Сполучені Штати підтримують економічні та оборонні зв'язки, заявила 23 березня американська чиновниця.

Офіційна представниця Держдепартаменту Джейн Боклейдж повідомила на слуханнях у Конгресі, що бюджетний запит президента Джо Байдена на 2024 фінансовий рік передбачає фінансування Маршаллових островів, Палау та Федеративних Штатів Мікронезії (ФШМ) у розмірі 7,1 млрд доларів.

Ці кошти будуть виплачуватися протягом 20 років для продовження договорів про вільну асоціацію (COFA), які дозволяють США надавати економічну допомогу трьом країнам в обмін на дозвіл розмістити на їхній території оборонні бази.

Боклейдж сказала, що Вашингтон працює над завершенням переговорів із трьома острівними державами щодо продовження терміну дії положень COFA, який спливає 2024 року для Палау та пізніше цього року для ФШМ і Маршаллових островів.

Три країни, звані Вільно асоційованими державами (ВАД), скаржилися, що допомога не встигає за зобов'язаннями США. Хоча вони, як і раніше, підтримують тісні зв'язки з Вашингтоном, критики попереджають, що нездатність досягти нових умов може підштовхнути їх звернутися до комуністичного режиму Китаю за фінансуванням або розширенням торгівлі та туризму.

Інститут миру США (USIP), аналітичний центр, що фінансується з федерального бюджету, у своєму звіті за вересень 2022 року заявив, що Пекін сприймає «обмежену» участь США як стратегічну порожнечу в регіоні тихоокеанських островів і відкрито говорить про свої наміри заповнити її.

Під час дипломатичного перетягування каната Пекін успішно переманив на свій бік деякі тихоокеанські острівні держави. Після того, як Соломонові острови і Кірибаті змінили свою дипломатичну приналежність з Тайбея на Пекін, Тайвань залишився з дипломатичним визнанням чотирьох тихоокеанських острівних держав.

Минулого року Пекін підписав безліч угод із деякими тихоокеанськими острівними державами, такими як Самоа і Соломонові острови. Однак через відсутність консенсусу серед лідерів тихоокеанських островів у травні 2022 року країнам регіону не вдалося підписати масштабну угоду в галузі безпеки та економіки.

За матеріалами The Epoch Times USA