ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Макрон не планує скасовувати пенсіну реформу, а протести продовжуються (ВІДЕО)

Велика Епоха

Уже понад тиждень протестувальники влаштовують заворушення та погроми не лише в столиці, а й в інших містах Франції. Вони вимагають скасувати підвищення пенсійного віку з 62 до 64 років.

Недавно законопроєкт ухвалили в обхід парламенту. Це спричинило ще більше обурення.

Страйки призвели до того, що було скасовано сотні залізничних та авіарейсів. Не виходять працювати представники багатьох професій, зокрема вчителі.

Загалом у Парижі протести проходять мирно. Але невеликі групи протестувальників б’ють вітрини, псують вуличні меблі та вступають у сутички з поліцією.

У Нанті, що на заході Франції, поліція застосувала сльозогінний газ.

А в Нормандії, яка на півночі країни, робітники блокують постачання пального із заводів однієї з найбільших нафтогазових компаній світу.

Міністр внутрішніх справ повідомив, що в усій країні дістало травми понад 120 поліціянтів. Коло 80 протестувальників арештовано.

Виступи проти пенсійної реформи почались у Франції ще в січні. Але після того, як уряд провів зміни без голосування в парламенті, заворушення стали запеклішими.

Водночас Макрон після тижневого мовчання нарешті заявив, що твердо стоятиме на своєму. Він обіцяє, що закон набуде чинності до кінця року.

Профспілки ж закликали вийти на вулиці у вихідні, а 28 березня влаштувати загальнонаціональний страйк. Водночас саме цього дня британський король Карл III має вирушити потягом із Парижа до Бордо.