ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай впроваджує нові заходи з контролю «соціальних медіа» (ВІДЕО)

Велика Епоха
Пропаганда проти соціальних медіа через мережу CCTV, яка перебуває під безпосереднім контролем Центрального відділу пропаганди КПК. (Скриншот)

12 березня, коли «Дві сесії» добігали свого завершення, Управління кіберпростору Китаю розпочало нову операцію з придушення Інтернету, цього разу націлену на «соціальні медіа», а саме на новини, створені та розміщені в соціальних мережах незалежними користувачами, які не зареєстровані як журналісти, пише BITTER WINTER.

Адміністрація нарікає на те, що деякі автори імітують стиль основних ЗМІ, щоб «обдурити» читачів і підвищити довіру до себе. Але реальна проблема, як зазвичай, полягає в тому, що через «соціальні медіа» можуть публікуватися і поширюватися коментарі та новини, які не до душі КПК.

Директива має бути реалізована протягом двох місяців інформаційними інтернет-бюро комітетів КПК кожної провінції, автономного району та муніципалітету, який перебуває у прямому підпорядкуванні центрального уряду, а також інтернет-інформаційним бюро комітету КПК у Сіньцзяні.

Цитуючи Сі Цзіньпіна, який одержимий невдачами КПК у контролі над Інтернетом і часто бачить там «хаос», директива закликає ці відомства «усунути хаос у соціальні медіа, розв'язати глибинні проблеми, такі як спотворення інформації та ... підтримувати порядок у поширенні інформації в Інтернеті». Очікується, що соціальні мережі та інші платформи співпрацюватимуть за допомогою превентивного і послідовного контролю за розміщеною інформацією. Мета полягає в тому, щоб «рішуче припинити такі серйозні проблеми, як самостійне поширення чуток у ЗМІ», «шкідливої інформації та фальшивих новин».

У директиві йдеться про те, що інформація, яка не повинна виходити з-під контролю, охоплює «державну політику, макроекономічну ситуацію, великі катастрофи, гаряче обговорювані інциденти, виривання з контексту, викривлення, інтерпретацію, перебільшення, розпалювання конфронтації, шкідливу інформацію, яка завдає шкоди іміджу КПК і уряду та заважає економічному та соціальному розвитку».

Навіть якщо інформація правдива, «шкідливий галас» все одно може бути використаний для критики або завдання шкоди партії та уряду. І навіть коли «власні ЗМІ» просто відтворюють інформацію, офіційно схвалену КПК, вони однаково можуть завдати шкоди, включно з «некоректними коментарями, несхваленими інтерпретаціями або односторонніми невірними тлумаченнями політики уряду або гаряче обговорюваних подій».

Чи здійсниться мрія Сі про повністю контрольований КПК Інтернет, де всі новини будуть офіційними, схваленими партією, поки неясно. Але, безумовно, Китай впроваджує наймасштабнішу систему спостереження і контролю, яку світ коли-небудь бачив.