ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російська нафта: нові ланцюжки постачання — підніжка західним санкціям (ВІДЕО)

Велика Епоха
Індія та Об'єднані Арабські Емірати не приєдналися до санкцій проти російської нафти та не погодилися на обмеження цін. (iStock)

Попри західні санкції, Росія побудувала новий ланцюжок постачання нафти, відправляючи мільйони барелів по всьому світу. Згідно зі статтею Bloomberg, невеликі й невідомі судноплавні компанії, чиї адреси часто існують тільки на папері, за дуже короткий час «створюють» флот вартістю в мільярди доларів.

Як приклад наводиться одна компанія з Індії, і одна з Об'єднаних Арабських Еміратів.

Штаб-квартира першої компанії під назвою Gatik Ship Management, як стверджується, розташована в Мумбаї. Однак після перевірки місця розташування виявляється тільки невеликий офіс, співробітники якого покинули його деякий час тому, як повідомили в сусідньому офісі.

З другою компанією, Fractal Shipping в Дубаї, аналогічна історія, що дозволяє припустити, що вони працювали як так звані компанії «поштові скриньки». За даними Bloomberg, у міжнародній морській базі даних за цими двома адресами значаться компанії, які мають танкери загальною вартістю два мільярди доларів.

Однак ні Gatik, ні Fractal не вказані як фактичні власники танкерів. Ймовірно, вони керують цими суднами для інших компаній, назви яких часто невідомі. Це дає їм змогу користуватися західними послугами, оскільки Індія та Об'єднані Арабські Емірати не є учасниками санкцій щодо російської нафти й не погодилися на обмеження цін.

Флот Gatik може перевозити близько 30 мільйонів барелів нафти, згідно з даними, зібраними Bloomberg. Транспортні потужності Fractal становлять близько 15 мільйонів барелів. Майже всі танкери Fractal і Gatik заходили в російські порти або приймали російські вантажі під час перевалки з судна на судно цього року, згідно з даними про танкери, зібраними Bloomberg.

Протягом двох місяців після введення обмеження і заборони імпорту Європою 5 грудня Росія експортувала зі своїх портів близько 3,2 млн барелів сирої нафти на день, що незначно змінилося порівняно з попередніми двома місяцями. Таким чином, вищезгадані компанії являють собою лише частину нової мережі постачання, яка робить можливим такий розвиток подій.

Експорт російського постачання до країн ЄС значно скоротився, але Росія знайшла інші маршрути.

Лондонське судноплавне бюро Vessels Value також доводить, що обсяги постачання російської нафти практично не змінилися. Бюро вимірює світові обсяги на борту танкерів і маршрути доставляння. Аналітик Ребекка Галанопулос Джонс із Vessels Value підтверджує:

«Саме ця нова порода учасників танкерного ринку допомогла зберегти потоки російської нафти по всьому світу».

Таким чином, на думку Джонс, санкції проти російської нафти мали дуже незначний вплив на загальний обсяг експорту.

За матеріалами Epoch Times Europe GmbH