ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Росії Кришнаїтів звинуватили у плануванні нападів на військкомати

Велика Епоха

У Новоуральську заарештували "лідера Ісккон ". Доказ його зв'язку з "українськими нацистами" - свастика (яка, втім, є поширеним індуїстським символом).

Заяви про те, що "культи" співпрацюють з українською розвідкою для здійснення диверсій і терактів на території Російської Федерації, не припиняються, попри те, що вони є безглуздими за своєю суттю.

Нещодавній інцидент стався в Новоуральську, "закритому місті" — тобто місті, де пересування обмежене через наявність військових об'єктів — у Свердловській області, в Уральському регіоні. Федеральна служба безпеки ФСБ, спадкоємиця радянського КДБ, провела обшук у будинку чоловіка, якого вона назвала "головним кришнаїтом" міста. Чоловік був ідентифікований як член і, ймовірно, місцевий лідер Ісккон, Міжнародного Товариства Свідомості Крішни, широко відомого як рух Харе Крішна.

ФСБ стверджувала, що в останню хвилину зірвала план Ісккон підпалити військкомат у Новоуральську, де солдатів призивають на війну в Україні. Після цього ФСБ оголосила всеросійський заклик збирати докази і свідчення про більш широкий план Харе Крішна по саботажу призову.

ФСБ також випустила відео з пляшками "підозрілого вигляду", стверджуючи, що їх збираються використовувати для коктейлів Молотова, хоча вони виглядають як звичайні пляшки з водою.

За словами ФСБ, беззаперечним доказом того, що "лідер Ісккон " працює на "українських нацистів", є вирізана свастика, яку вони знайшли в його будинку. Однак свастика використовувалася як індуїстський символ протягом тисячоліть, задовго до того, як її взяли на озброєння нацисти, про що агенти ФСБ, ймовірно, не знали.

Свастика, знайдена ФСБ в будинку чоловіка (ліворуч, відео ФСБ) і свастика, вирізана на троні в індуїстській святині на Балі (wikimedia)

Також нацистська та індуїстська свастики зазвичай зображуються з різним нахилом, але це, мабуть, занадто тонко для середньостатистичного агента ФСБ.

Свастика, яку ФСБ знайшла в Новоуральську, ліворуч, і офіційна версія нацистської свастики праворуч (wikimedia)

Ці фантастичні звинувачення, очевидно, безпідставні, але вони призводять до арештів людей і до того, що ЗМІ поширюють ненависть як до України, так і до "культів", в яких вони звинувачуються в якості п'ятої колони в Росії.

ІСККОН, широко відомий як рух Харе Крішна, зв'язався з BITTER WINTER, щоб уточнити, що, хоча він і мав деякі контакти з рухом багато років тому, людина, заарештована в Новоуральську, не була членом ІСККОН.