ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

КНДР заявила, що випробувала підводний безпілотник, що спричиняє «радіоактивне цунамі» (ВІДЕО)

Велика Епоха
У новинній програмі показують фотографію лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, який спостерігає за нещодавнім випробувальним пуском міжконтинентальної балістичної ракети Хвасон-17, Сеул, 17 березня 2023 року. (Jung Yeon-je/AFP via Getty Images)

Північна Корея випробувала підводний ударний безпілотник, що генерує «надмасштабне радіоактивне цунамі», здатне знищити ударні групи ВМС супротивника й порти, повідомив у п'ятницю офіційний рупор режиму.

Центральна військова комісія режиму командувала навчаннями з 21 по 23 березня, повідомило державне Центральне корейське інформаційне агентство (KCNA).

KCNA повідомило, що безпілотник був розгорнутий біля узбережжя повіту Рівон провінції Південна Хамгьон у вівторок, а в четвер досяг цільової точки у водах затоки Хонвон, встановленої як порт умовного противника.

Згідно з доповіддю, безпілотник з ядерним зарядом перебував під водою на глибині від 80 до 150 метрів у Східному морі протягом 59 годин і 12 хвилин, перш ніж вибухнути під водою.

Дрон призначений для «прихованого проникнення в оперативні води та створення надмасштабного радіоактивного цунамі за допомогою підводного вибуху для знищення морських ударних угруповань і великих оперативних портів противника», — ідеться в повідомленні.

За даними KCNA, 22 березня Північна Корея також провела випробувальний пуск чотирьох стратегічних крилатих ракет «з випробувальною боєголовкою, що імітує ядерну».

Ракети були запущені з провінції Південна Хамген і пролетіли від 1500 до 1800 км протягом 7557-7567 секунд і 9118-9129 секунд, відповідно, йдеться в повідомленні.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин присягнувся змусити США і Південну Корею зрозуміти, що вони «втратять більше, ніж отримають, і зіткнуться з більшою загрозою» через їхнє «розширення військових навчань у регіоні», повідомляє KCNA.

19 березня Південна Корея і США провели повітряні навчання над Корейським півостровом за участю південнокорейських винищувачів F-35A і американських стратегічних бомбардувальників B-1B.

У четвер союзники завершили 11-денні навчання Freedom Shield, під час яких проводилися живі навчання з конструктивним моделюванням агресії з боку Північної Кореї.

США і Південна Корея заявили, що їхні спільні військові навчання мають оборонний характер, але Північна Корея розглядає їх як «репетицію вторгнення».