ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ірина Верещук під час візиту до Харкова повідомила про кількість українських дітей, депортованих до РФ

Велика Епоха

Ірина Верещук під час візиту до Харкова повідомила про кількість українських дітей, депортованих до РФ


22 березня віцепрем'єр-міністр України Ірина Верещук побувала в Харкові з робочим візитом, повідомляє новинний інтернет-портал “ШО?! Новини”, який відслідковує всі події в Харкові.. Під час візиту Верещук порушила питання про депортацію в РФ українських дітей.

За словами віцепрем'єрки, в Росію було примусово депортовано щонайменше 16226 українських дітей, з них 2161 дитина — сирота. Але насправді, ця цифра може бути набагато більшою, оскільки на території РФ дітям змінюють ім'я, прізвище і дату народження, тому відстежити таких дітей зараз дуже важко.

"Росія в найкращих традиціях геноциду і в найкращих традиціях країни-терориста змінює імена, змінює прізвища, розселяє наших дітей по всій території Росії", — повідомила Верещук.

Голова Харківської ОДА Олег Синєгубов додав, що тільки з Харківської області примусово вивезли 561 дитину. Наразі 250 дітей вдалося повернути. Загалом в Україну повернулися 323 депортовані дитини.

За даними української влади, депортовані діти розселені в 57 російських регіонах, включно з Сибіром. Це робиться для того, щоб дітей було важче знайти.

Росіяни використовують різні схеми для викрадення дітей. Більшість дітей з окупованих територій були спочатку відправлені в піонерські табори на території РФ нібито на відпочинок, після чого батькам просто заявили, що дітей не повернуть, вони залишаться в Росії. Дітям же повідомляли, що батьки від них відмовилися.

Дітей-сиріт просто вивозили з дитячих будинків, коли почалася евакуація людей перед деокупацією Херсона та області. За словами Верещук, українська сторона неодноразово вимагала повернути всіх депортованих сиріт. Влада України неодноразово заявляла, що кожна сирота має офіційного представника від держави і забороняла росіянам всиновлювати сиріт і брати над ними опікунство.

Також Верещук заявила, що Україна готова виконати будь-які умови для повернення дітей. Вона сказала, що російська сторона нехтує будь-якою формою відповідальності та влаштовує геноцид, відчуваючи свою безкарність.

"Ми робимо все, щоб притягнути до відповідальності причетних до депортації українських дітей до Росії", — заявила Верещук, додавши, що відповідатимуть усі — від водія автобуса, який перевозив дітей, до людей, які усиновили їх у РФ.

У міжнародному кримінальному суді повідомили, що їхня команда вже отримала від правоохоронних органів України доступ до матеріалів кримінальних проваджень і вже займається вивченням даних про незаконну депортацію Росією українських дітей.