ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Сотні тисяч жінок-перебіжчиць з КНДР зазнають знущань у Китаї, стверджують правозахисники (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Сотні тисяч жінок, які тікають з Північної Кореї, зазнають жорстокого поводження в небезпечному прикордонному регіоні, стверджують правозахисники в статті, опублікованій The Telegraph.

Одну жінку нібито роздягли догола і зґвалтували в поліцейському таборі для затриманих, іншу продали китайському фермеру, який побив її за те, що вона не народила дитину, а вагітну жінку репатріювали до північнокорейської в'язниці, де вона втопилася в річці під час важкої праці, повідомляє джерело.

За словами правозахисників, ці жахливі розповіді дають уявлення про деякі з жахів, яких зазнають сотні тисяч північнокорейських жінок і дівчат, які стикаються з жорстокими побиттями, сексуальним насильством, примусовими абортами, примусовими шлюбами і рабством в небезпечному регіоні на кордоні між Китаєм і Північною Кореєю.

У новому дослідженні, опублікованому днями міжнародною правозахисною організацією Global Rights Compliance, яка спеціалізується на правах людини, повідомляється, що все більше жінок і дівчат, деяким з яких всього 12 років, після втечі з Північної Кореї і застрягання в Китаї, були змушені працювати в брудній індустрії секс-торгівлі та торгівлі нареченими, яка приносить 105 мільйонів доларів на рік.

Назвавши цей регіон "червоною зоною" Китаю, організація закликає до проведення повного міжнародного розслідування для вирішення нагальної кризи з правами людини, що загострюється і зачіпає вразливих жінок-біженців з Північної Кореї.

Софія Євангелоу, старша юридична радниця з питань Північної Кореї в Global Rights Compliance, зазначила, що ситуація загострилася під час пандемії, оскільки північнокорейці не змогли втекти через заблоковані кордони Китаю, а робочі місця в сфері послуг були закриті, що зробило їх легкою здобиччю для секс-торгівців.

Хоча точні цифри неможливо перевірити, вона сказала, що дані, вивчені дослідниками, включаючи інформацію від груп північнокорейської діаспори в Сеулі, свідчать про те, що кількість біженців, які перебувають у зоні ризику в Китаї, зросла більш ніж удвічі порівняно з попередніми оцінками Організації Об'єднаних Націй, і становить близько 100 000 осіб.

За словами Євангелоу, пандемія також сприяла створенню "інформаційної чорної діри" в Червоній зоні, що означає, що "набагато більше північнокорейських жінок і дівчат стають жертвами китайської індустрії сексуального рабства".

"Нинішня ситуація залишає північнокорейських жінок і дівчат перед жорстокою реальністю: або бути проданими в довічне сексуальне і психологічне насильство, рабство, примусову працю, або опинитися на волі", — додала вона.

Вважається, що близько 70% перебіжчиків від деспотичного північнокорейського режиму — жінки, і небезпечна подорож через кордон наражає їх на ризик експлуатації з боку банд, що займаються торгівлею людьми.

Багато з них потрапляють принаймні в одну з форм сексуального рабства протягом року після від'їзду з країни, не маючи змоги уникнути страху бути спійманими китайською владою і депортованими назад, де їх катуватимуть або вбиватимуть у суворих північнокорейських таборах для ув'язнених.

Північнокорейська жінка, яку продали до міста Яньбянь на північному сході Китаю, розповіла слідчим Центру бази даних з прав людини в Північній Кореї, що її продали китайському чоловікові.

"Ми прожили разом рік і не могли мати дитину, тому він бив мене. Він бив мене ногами. Він багато бив мене по голові. Тепер я страждаю від депресії", — сказала вона.

Інша жінка, яку спіймали, розповіла жахливу історію про те, як її зґвалтував начальник табору в поліцейському ізоляторі, коли її примусово репатріювали до Північної Кореї.

"Він наказав мені зняти штани і вимити геніталії. Він наказав мені лягти голою. Коли я відмовилася це зробити, він взяв мене силою і приступив до статевого акту. Мені було соромно. Куди (і як) я могла повідомити про це?", — розповіла вона.

В іншій трагічній розповіді про небезпеку дезертирства у звіті йдеться про те, як молода жінка, на ім'я Лі Кхем Сун, яку відправили назад до табору примусової праці, намагалася приховати свою вагітність, щоб уникнути примусового аборту.

Після тижнів недоїдання і важкої праці вона потонула в річці, де їй наказали збирати каміння. Охоронці дізналися про її вагітність і обшукали всіх ув'язнених, щоб примусово перервати будь-яку подальшу вагітність.

"Міжнародне співтовариство повинно виступити проти цих звірств і працювати разом, щоб забезпечити захист прав цих жінок", — сказала Євангелоу, закликавши уряди чинити тиск на Китай, щоб він ставився до перебіжчиків як до біженців, а не як до нелегальних іммігрантів.

"Необхідно терміново провести повне розслідування порушень прав людини, від яких страждають жінки в Північній Кореї та навколо неї. Якщо нічого не буде зроблено для вирішення нагальної ситуації з правами людини для північнокорейських жінок, ситуація тільки погіршиться", — додала вона.

Відео по темі: