ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Leroy Merlin заявив, що продаватиме всі свої магазини в Росії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Материнська компанія Leroy Merlin заявила, що хоче "передати контроль" над компанією в Росії (-/AFP через Getty Images)

Французький гігант роздрібної торгівлі товарами для дому Leroy Merlin, один з найбільших іноземних роботодавців у Росії, оголосив у п'ятницю, що передасть усі свої магазини в країні "місцевому керівництву", більш ніж через рік після початку війни в Україні.

Adeo, материнська компанія Leroy Merlin, заявила про "намір передати контроль" над компанією, яка вже 18 років працює в Росії, другому за величиною ринку після Франції. Ця операція "повинна дозволити зберегти робочі місця 45 000 співробітників і продовжити діяльність компанії", — йдеться в прес-релізі французької групи, що належить родині Мюльє. Операція має бути схвалена компетентними органами.

Минулого року Adeo пояснила, що продовжує свою діяльність в Росії, але призупиняє будь-які нові інвестиції, посилаючись на ризик "експропріації" в разі виходу з ринку, про яку погрожувала російська влада. Ашан, ще один ритейлер, що належить родині Мюльє, генерує понад 10% своїх продажів у Росії на 230 магазинів, згідно з даними на середину 2022 року.

Однак, в той час як багато французьких і західних груп пішли з Росії з початку війни, рішення сім'ї Мюльє залишитися в країні викликало критику. Вибір відмовитися від співпраці з Росією дорого обійшовся західним компаніям. Наприклад, французький банк Société Générale минулого року продав свою російську роздрібну банківську дочірню компанію Росбанк. Цей вихід призвів до списання понад 3 мільярдів євро з його рахунків.

За матеріалами Epoch Times Europe Fr