ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Жителі Гонконгу вперше провели акцію протесту за суворими правилами (ВІДЕО)

Велика Епоха
Протест проти проєкту з рекультивації земель і станції перевантаження відходів. Протестувальники зобов'язані носити на шиї тасьму з бейджем. (Louise Delmotte/AP Photo)

Поліція Гонконгу дозволила невеликий марш протесту в умовах жорстких обмежень. Він пройшов у неділю і став однією з перших демонстрацій, схвалених після ухвалення 2020 року масштабного закону про національну безпеку.

Демонстранти були зобов'язані носити тасьму з бейджами на шиї, і їм було заборонено надягати маски, оскільки поліція стежила за їхнім маршем.

Учасники скандували гасла проти проєкту з рекультивації, маршуючи під дощем із транспарантами в східному районі Tseung Kwan O, де планується будівництво.

Деякі критикували обмеження кількості учасників до 100 осіб.

«Нам потрібна вільніша культура протесту», — сказав 49-річний Джеймс Окенден, який йшов на марш зі своїми трьома дітьми.

«Але все це заздалегідь сплановано і пронумеровано, і це просто руйнує культуру і точно відштовхне людей від участі».

У відповідь на протест Бюро розвитку міста заявило, що проєкт спрямований на «підтримку повсякденних потреб громади».

Воно заявило, що «поважатиме право на свободу слова» і вивчить можливість зменшення масштабів рекультивації земель.

За словами організаторів, у першій за кілька років акції протесту, санкціонованій поліцією міста, узяли участь до 50 осіб.

Заявки на інші акції протесту, включно з пікетом зі свічками 4 червня в пам'ять про жертв репресій на площі Тяньаньмень у Китаї 1989 року, було відхилено з причин, пов'язаних із соціальним дистанціюванням COVID.

Мініконституція Гонконгу, Основний закон, гарантує право на публічні зібрання.

Після запровадження Китаєм закону про національну безпеку, ухваленого в червні 2020 року у відповідь на затяжні продемократичні протести 2019 року, влада обмежила свободи й заарештувала десятки опозиційних політиків та активістів.