ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Фізичні вправи допомагають впоратися з проблемами психічного здоров'я (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Maridav/Shutterstock)

У вас поганий настрій?

Ви тягнетеся за пакетом картопляних чипсів? Телефонуєте другу? Приймаєте антидепресант? Або вирушаєте до спортзалу, щоб вигнати тугу?

Протягом багатьох років дослідження показували, що фізичні вправи є одним із найкращих способів лікування цілої низки проблем із психічним здоров'ям.

Нове дослідження, проведене групою з 13 австралійських учених, було опубліковано в лютому в Британському медичному журналі British Journal of Sports Medicine.

Як з'ясували дослідники, зазвичай першою реакцією на проблеми з психічним здоров'ям у всьому світі є приймання фармацевтичних препаратів. А такі коригування способу життя, як фізичні вправи, гігієна сну та здорове харчування, розглядаються в кращому разі лише як додаткові варіанти.

Зміни у способі життя рідко призначаються пацієнтам, які проходять лікування у лікарів.

Оскільки в галузі фізичних вправ і психічного здоров'я було проведено так багато досліджень, австралійська команда спробувала вивчити всю сукупність доказів.

Для цього вони вивчили близько сотні оглядів, що включають понад тисячу досліджень, проведених на більш ніж 100 000 учасників.

Психічне здоров'я часто відсувається на задвірки охорони здоров'я. Але половина всіх людей у якийсь момент свого життя відчувають психічні розлади.

Найпоширенішою проблемою є тривожність, яка, схоже, стає дедалі більш вираженою серед дітей і молодих дорослих. А депресія являє собою найбільший тягар для нормальної життєдіяльності.

Австралійські дослідники виявили, що фізичні вправи дають найкращі результати при лікуванні депресії. Зокрема, фізичні вправи були на 150 відсотків ефективнішими, ніж фармацевтичні препарати або когнітивно-поведінкова терапія (КПТ).

Вони також були кращими, ніж психологічні консультації або «розмовна терапія». Було показано, що фізичні вправи зменшують симптоми депресії на 42–60 відсотків, тоді як розмовна терапія і фармацевтичні препарати зменшують симптоми лише на 22–37 відсотків.

Було доведено, що фізичні вправи є найкращим засобом лікування як тривоги, так і депресії, попри те, що фармацевтичні препарати є найбільш часто рекомендованим засобом лікування й того, й іншого.

Усі види вправ діють, і всі вони виявилися ефективними. Регулярне виконання будь-яких рухів, включно з танцями, ходьбою та йогою, значно покращує стан порівняно з байдикуванням.

Однак дослідники також виявили, що найкраще працюють короткі інтенсивні фізичні навантаження. HITT — «високоінтенсивні інтервальні тренування» — стали модною тенденцією останніми роками, і, можливо, не дарма.

Але для літніх людей особливо ефективною виявилася проста щоденна прогулянка тривалістю від 20 до 40 хвилин.

Хоча прогулянка, на відміну від короткого інтенсивного тренування, може здатися не настільки ефектною і не викликати пітливості, вона є найкращим варіантом для людей, які не можуть безпечно виконувати інтенсивні вправи. Ті, хто щодня здійснював прогулянки, значно поліпшили своє психічне здоров'я завдяки цій помірній, регулярній активності.

За матеріалами The Epoch Times USA