ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Гондурас розірвав дипломатичні відносини з Тайванем заради Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
Президент Гондурасу Сіомара Кастро вітає прихильників під час святкування 201-ї річниці незалежності Гондурасу в Тегусігальпі, 15 вересня 2022 року. (Orlando Sierra/AFP via Getty Images)

Лівий уряд Гондурасу розірвав дипломатичні відносини з Тайванем, оголосила латиноамериканська країна в суботу, заявивши, що визнає «тільки один Китай».

Кілька годин потому державні ЗМІ Китаю повідомили в неділю, що Пекін та Гондурас встановили дипломатичні відносини.

Оголошення Міністерства закордонних справ Гондурасу, опубліковане в Twitter, з'явилося на тлі напруженості, що зростає, між Пекіном і очолюваним США демократичним міжнародним порядком, що ґрунтується на правилах. У результаті цього кроку тепер Тайвань визнають тільки 13 суверенних держав.

Міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву заявив у неділю, що уряди Гондурасу та Китаю обговорюють можливість встановлення зв'язків, і що Тайвань розірвав відносини з Гондурасом, щоб «захистити свій суверенітет і гідність».

Бі-Хім Сяо, фактичний посол острівної демократії в США, сказав у Twitter: «Сумно, що уряд Гондурасу зрадив дружбу з Тайванем заради Китаю. Вони скоро зрозуміють, що все, що КПК зробила, щоб заманити їх, це лише порожні обіцянки й зловмисний вплив».

«Тайвань був надійним партнером гондураського народу впродовж 82 років, роблячи свій внесок в охорону здоров'я, освіту, сільське господарство, інфраструктуру, малі та середні підприємства та багато іншого. Уряд відмовився від цього заради авторитарної КПК. Це розчаровує».

«Спроби КПК придушити міжнародний простір Тайваню на цьому не закінчаться. Але річ у тім, що Тайвань як сила добра ніколи не буде ізольований».

Останніми трьома урядами, які поступилися тиску КПК, були Нікарагуа 2021 року, Кірибаті та Соломонові острови 2019 року.