ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Біля берегів Тунісу затонуло ще кілька човнів, загинули 29 прохачів притулку

Велика Епоха
Працівники берегової охорони Тунісу стоять поруч із накритими тілами біженців і мігрантів у порту Сфакс, центральний Туніс, 24 грудня 2020 р. (Houssem Zouari/ AP)

За словами представника служби безпеки, берегова охорона Тунісу дістала 10 тіл із човна з мігрантами, яке затонулого недалеко від узбережжя, — це друге судно, що затонуло протягом кількох годин біля берегів Тунісу, унаслідок чого кількість загиблих сягнула 29 осіб, повідомляє AL JAZEERA.

Хуссем Джебаблі, представник національної гвардії, повідомив, що човен затонув біля узбережжя Махдії, не повідомивши при цьому подробиць.

Раніше в неділю правозахисна група заявила, що щонайменше 19 біженців і мігрантів з країн Африки на південь від Сахари потонули біля берегів Тунісу під час спроби перетнути Середземне море й дістатися Італії.

Повідомлення про смерті з'явилися після того, як італійське інформаційне агентство ANSA повідомило, що понад 2000 прохачів притулку прибули на острів Лампедуза протягом 24 годин.

За останні чотири дні принаймні п'ять човнів із біженцями та мігрантами затонули біля південного міста Сфакс, унаслідок чого 67 осіб зникли безвісти й дев'ять загинули.

Раніше берегова охорона заявила, що за останні чотири дні зупинила близько 80 човнів, що прямували в Італію, і затримала понад 3000 осіб, переважно з країн Африки на південь від Сахари.

Узбережжя поблизу Сфакса стало основним пунктом відправлення людей, які рятуються від злиднів і конфліктів в Африці та на Близькому Сході в надії на краще життя в Європі.

Згідно з даними Організації Об'єднаних Націй, щонайменше 12 000 людей, які дісталися Італії цього року, відпливли з Тунісу, порівняно з 1300 за той самий період 2022 року.

Раніше основним пунктом відправлення біженців і мігрантів була Лівія.

Італійська берегова охорона заявила в четвер, що врятувала близько 750 прохачів притулку під час двох операцій біля південного узбережжя Італії.

Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні заявила в п'ятницю, що Європа ризикує зіткнутися з величезною хвилею біженців і мігрантів, що прибувають на її береги з Північної Африки, якщо не буде забезпечена фінансова стабільність у Тунісі.

Мелоні закликала Міжнародний валютний фонд і деякі країни швидко допомогти Тунісу, щоб уникнути його краху.