ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Європі зростає кількість померлих від туберкульозу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Лікар перевіряє рентгенівський знімок грудної клітки пацієнта у туберкульозному відділенні. Зображення (NOAH SEELAM/AFP через Getty Images)

Після двох десятиліть безперервного зниження кількість смертей від туберкульозу в Європі знову зростає, попередила в п'ятницю Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).

За останніми наявними даними, у 2021 році від цього захворювання легень померло 27 300 європейців, у порівнянні з 27 000 у попередньому році. Найбільш постраждалими країнами є Росія та Україна, де померло близько 4 900 та 3 600 осіб відповідно.

За даними ВООЗ, ця цифра зросла через зменшення кількості діагнозів під час ізоляції, пов'язаної з Covid-19, і поширення туберкульозу, стійкого до антибіотиків, призначених для боротьби з цією хворобою. За даними ВООЗ, вперше за 20 років тенденція до зниження захворюваності змінилася на протилежну.

Пізня діагностика та резистентність до рифампіцину

У 53 країнах Європейського регіону ВООЗ, який також охоплює Центральну Азію, близько 230 000 людей захворіли на туберкульоз, спричинений бактерією, що вражає переважно легені — загальна кількість хворих залишається нижчою, ніж у попередні роки. "Зростання смертності від туберкульозу, яке ми спостерігаємо у 2021 році, швидше за все, є наслідком затримки або пропущеної діагностики туберкульозу через перебої в наданні послуг (...) під час пандемії Covid-19", — повідомили AFP в Європейському бюро ВООЗ.

Крім того, значно зросла поширеність лікарсько-стійкого туберкульозу: у 2021 році кожен третій випадок туберкульозу був стійким до рифампіцину. На глобальному рівні ВООЗ вже висловлювала занепокоєння у жовтні, що кількість нових випадків туберкульозу у світі у 2021 році зросте вперше за понад 20 років. За даними ВООЗ, цього року на туберкульоз захворіють близько 10,6 мільйона людей у всьому світі.