ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Ізраїлі спалахнули масові протести після звільнення міністра оборони (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Скриншот)

Десятки тисяч протестувальників вийшли на вулиці міст по всьому Ізраїлю після того, як прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху раптово звільнив свого міністра оборони за те, що той оскаржував його план судової реформи.

Протестувальники в Тель-Авіві, багато з яких були із синьо-білими ізраїльськими прапорами, перекрили головну автомагістраль пізно ввечері в неділю і запалили великі вогнища, в той час, як поліція вступила в бійку з протестувальниками, присутніми біля приватного будинку Нетаньяху в Єрусалимі.

Заворушення посилили місячну кризу через план Нетаньяху з перебудови судової системи, який спричинив масові протести, стривожив бізнес-лідерів і колишніх начальників служб безпеки, а також викликав заклопотаність у Сполучених Штатів та інших близьких союзників.

Звільнення Нетаньяху міністра оборони Йоава Галанта сигналізувало про те, що цього тижня прем'єр-міністр і його союзники прорвуться вперед із планом "капітального ремонту". Галант був першим високопоставленим членом правлячої партії "Лікуд", який виступив проти цього, заявивши, що глибокі розбіжності загрожують послабити армію.

Але коли натовпи протестувальників заполонили вулиці до пізньої ночі, міністри "Лікуд" почали висловлювати готовність натиснути на гальма. Міністр культури Міккі Зохар, довірена особа Нетаньяху, сказав, що партія підтримає його, якщо він вирішить призупинити судову перебудову.

Ізраїльські ЗМІ повідомили, що лідери коаліції Нетаньяху мають зустрітися в понеділок уранці. Пізніше того самого дня масовий протестний рух заявив, що проведе ще одну масову демонстрацію біля будівлі Кнесету або парламенту в Єрусалимі.