ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Унаслідок пожежі на філіппінському поромі загинули 29 осіб, зокрема діти (ВІДЕО)

Велика Епоха
Берегова охорона Філіппін реагує на пожежу на борту судна LADY MARY JOY 3, Філіппіни, 29 березня 2023 року. (Берегова охорона Філіппін/Handout via Reuters)

Філіппінські рятувальники в четвер обшукали тліючі руїни згорілого порома в пошуках тих, хто вижив, або інших жертв пожежі, яка охопила острівне судно і забрала життя 29 людей, в тому числі 6-місячного немовляти, повідомила влада.

Слідчі ще не встановили причину пожежі, яка почалася близько 23:00 у середу біля південного острова Базілан, коли багато пасажирів спали в каютах з кондиціонерами на нижній палубі порома.

"Я думала, що сплю, але коли розплющила очі, було темно, і ми були оточені димом", — розповіла радіо DZRH 46-річна Міна Нані, пасажирка порома "Lady Mary Joy 3".

Вона розповіла, що вижила, вистрибнувши з судна і ділила плавучий пристрій з іншим пасажиром, поки їх не врятували.

Надійшли суперечливі дані про кількість людей на поромі, який, за словами офіційних осіб, не був перевантажений. Берегова охорона заявила, що було врятовано 225 осіб, включаючи 36 членів екіпажу.

Одинадцять осіб, у тому числі троє дітей, потонули, стрибнувши з палаючого судна, а 18 загинули під час пожежі на борту, повідомив DZRH губернатор Хаджиман Хатаман Салліман.

"Ми ще не дослідили весь корабель, тому що він все ще розжарений", — сказав Салліман про викинуте на берег судно.

Комодор Режард Марфе, начальник берегової охорони в регіоні Мінданао, розповів агентству Reuters, що виник "хаос" після того, як пожежа розбудила людей від сну, а 18 жертв, знайдених на борту, "повністю згоріли".

Філіппіни — архіпелаг з понад 7600 островів, має погану репутацію з точки зору безпеки на морі: судна часто переповнені, а в експлуатації перебуває багато застарілих кораблів.

У травні щонайменше семеро людей загинули під час пожежі на швидкісному поромі, що перевозив 134 людини.

У 1987 році близько 5 000 людей загинули в результаті найстрашнішої в світі морської катастрофи мирного часу, коли перевантажений пасажирський пором "Dona Paz" зіткнувся з нафтовим танкером біля острова Міндоро на південь від столиці, Маніли.