ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайський експорт продовжує скорочуватися: порожні морські контейнери накопичуються в портах (ВІДЕО)

Велика Епоха
Контейнери в порту в Нанкіні, провінція Цзянсу, 27 жовтня 2022 року. (Chinatopix via AP)

З грудня в Шанхаї, Нінбо, Гуандуні та інших великих портах Китаю скупчуються порожні морські контейнери, використовувані для експорту, оскільки зовнішня торгівля Китаю продовжує скорочуватися.

Останні дані ContainerxChange, глобальної платформи з торгівлі контейнерами, свідчать, що на шостому тижні 2023 року (5-11 лютого) індекс доступності контейнерів (CAx) для 40-футових контейнерів у порту Шанхая сягнув 0,64 і залишається вищим за 0,6 вже 11 тижнів поспіль.

Згідно з визначенням ContainerxChange, якщо CAx перевищує 0,5, це означає, що порт має надлишок контейнерів, тоді як менше ніж 0,5 вказує на їхню нестачу.

Тим часом деякі ЗМІ материкового Китаю нещодавно повідомили, що на третьому контейнерному терміналі в Бейлуні в Нінбо складено понад чотири шари контейнерів, і всі вони порожні. Працівники шанхайського доку повідомили ЗМІ, що порожні контейнери скупчилися на висоті до восьми поверхів, також велика кількість порожніх контейнерів знаходиться в районі глибоководного порту Яншань. У порту Яньтянь у Гуандуні спостерігається рекордна кількість порожніх контейнерів, складених у сім ярусів.

За даними China Port Container Network, за три місяці з грудня індекс експортних контейнерних перевезень Китаю (CCFI) продовжував знижуватися на всіх маршрутах, а складений індекс знизився на 19,3 відсотка, 11,2 відсотка і 8,5 відсотка порівняно з попереднім місяцем.

20 березня на пресконференції Юй Цзяньхуа, директор Головного митного управління комуністичного режиму, торкнувся проблеми скупчення морських контейнерів, заявивши, що це пов'язано з низькою вартістю внутрішнього зберігання і сезонними ефектами. Він додав, що велика кількість порожніх контейнерів «готові до відправлення», і це вказує на те, що міжнародний ринок, як і раніше, оптимістично оцінює експортні можливості Китаю в майбутньому.

Тайванський фінансовий експерт Хуан Шиконг сказав газеті The Epoch Times 21 березня, що заява Юя була занадто оптимістичною. Хоча існують сезонні чинники в контейнерних перевезеннях, цього року коефіцієнт перевезень особливо низький, що свідчить про те, що поточні експортні можливості Китаю гірші, ніж у попередні роки. Хуан сказав, що офіційна риторика полягає у вигукуванні гасел і створенні імпульсу для «підтримання стабільності» в Китаї, але реальна економічна ситуація не дуже хороша.

За матеріалами The Epoch Times USA