ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Alibaba розділиться на шість підрозділів, оскільки Джек Ма повернувся в Китай (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вивіска Alibaba біля офісу компанії в Пекіні, Китай, 13 квітня 2021 року. (Greg Baker/AFP via Getty Images)

Alibaba Group планує розділитися на шість підрозділів і вивчити можливість залучення коштів або виходу на біржу для більшості з них, заявила компанія у вівторок, в рамках масштабної реорганізації, оскільки Китай зобов'язується послабити масштабні регуляторні обмеження і підтримати свої приватні підприємства.

Акції китайського конгломерату електронної комерції, що котируються в США і втратили майже 70% своєї вартості з моменту введення обмежень наприкінці 2020 року, зросли більш ніж на 14%.

Alibaba заявила, що внаслідок найбільшої за 24-річну історію компанії реструктуризації її буде розділено на шість підрозділів — Cloud Intelligence Group, Taobao Tmall Commerce Group, Local Services Group, Cainiao Smart Logistics Group, Global Digital Commerce Group і Digital Media and Entertainment Group.

Реконструкція відбулася через день після того, як засновник Alibaba Джек Ма повернувся додому після річного перебування за кордоном, що збіглося зі спробою Пекіна стимулювати зростання приватного сектора після двох років репресій.

Аналітики вважають, що поділ компанії може послабити контроль над технологічним гігантом, чий бізнес, що розрісся, вже багато років є мішенню для регулюючих органів.

За словами головного виконавчого директора Деніела Чжана, кожна бізнес-група має впоратися зі швидкими змінами на ринку, а кожен працівник Alibaba має "повернутися до мислення підприємця".

Кожна з шести компаній матиме свого генерального директора, а також раду директорів і збереже гнучкість у залученні зовнішнього капіталу і прагненні до первинного розміщення акцій, йдеться в повідомленні компанії.

Винятком стане Taobao Tmall Commerce Group, яка займається торгівлею в Китаї і залишиться підрозділом, що повністю належить Alibaba Group.

Останнім часом влада пом'якшила свій тон щодо приватного сектору, оскільки лідери намагаються підтримати економіку, яка постраждала від трьох років жорстких обмежень COVID-19.

Однак компанії виявляють нерішучість, приватно вказуючи на відсутність нової політики підтримки та нової нормативної бази.

Акції Alibaba отримали поштовх до зростання в понеділок після повернення засновника Ма в Китай, оскільки його перебування за кордоном було розцінено в галузі як відображення тверезого настрою приватних підприємств.