ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

ЄС виключив Пакистан зі списку країн з високим рівнем ризику (ВІДЕО)

Велика Епоха
Європейський Союз включив Пакистан до цього списку п'ять років тому (Johanna Geron/Reuters)

Ісламабад, Пакистан — Європейський союз виключив Пакистан зі свого «списку третіх країн з високим рівнем ризику», що, як очікується, поліпшить умови для ділової активності.

У своїй заяві в середу Міністерство торгівлі Пакистану повідомило, що занесення країни до списку у 2018 році призвело до створення регулятивного тягаря для пакистанських компаній, які ведуть бізнес з європейським блоком із 27 членів.

Міністр закордонних справ Білавал Бхутто-Зардарі у своєму Twitter повідомив, що пакистанські юридичні та фізичні особи «більше не будуть піддаватися посиленій перевірці» з боку європейських юридичних та економічних операторів.

До списку третіх країн із високим рівнем ризику входять держави, які, на думку ЄС, не мають достатньо надійної нормативно-правової системи для запобігання фінансовим злочинам і фінансуванню «тероризму», і які можуть становити значну загрозу для фінансової системи блоку.

Коли країну заносять до списку, вона піддається посиленому контролю й додатковим заходам, що підвищують вартість ведення бізнесу.

До числа пакистанських організацій, які більше не будуть піддаватися посиленій перевірці ЄС, входять кредитні та фінансові установи, аудитори, бухгалтери, податкові консультанти, нотаріуси, незалежні юристи та інші.

Хакан Наджиб, колишній радник Міністерства фінансів, привітав рішення ЄС як свідчення успіху Пакистану в усуненні «стратегічних недоліків», що були відзначені в списку ФАТФ.

«Це оголошення показує, що ЄС визнав, що слабкі місця в правовій і нормативній системах країни було усунуто, і тепер Пакистан може запобігати фінансовим злочинам і фінансуванню тероризму», — сказав він в інтерв'ю Al Jazeera.