ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Утримання Бахмута означає, що Путін «відчує» слабкість — Зеленський (ВІДЕО)

Велика Епоха
Оскільки війна триває вже другий рік, Зеленський зосередився на підтримці високої мотивації як серед військовослужбовців, так і серед населення загалом (Efrem Lukatsky/AP).

Президент Володимир Зеленський попередив, що, якщо Україна не виграє багатомісячну битву в місті Бахмут, Росія може почати нарощувати міжнародну підтримку мирної угоди, яка вимагає від України неприйнятних компромісів.

Він також запросив лідера Китаю, який підтримує Росію, відвідати Україну.

Якщо Бахмут впаде перед російськими військами, президент Володимир Путін «продасть цю перемогу Заходу, своєму суспільству, Китаю, Ірану», — сказав Зеленський.

«Якщо він відчує кров — відчує, що ми слабкі — він буде тиснути, тиснути, тиснути», — сказав Зеленський у вівторок в інтерв'ю The Associated Press.

Президент сказав, що він турбується, що на перебіг війни можуть вплинути зміни політичних сил у Вашингтоні. «Сполучені Штати дійсно розуміють, що, якщо вони перестануть нам допомагати, ми не переможемо».

Зеленський також передав запрошення голові КНР Сі Цзіньпіну.

«Ми готові бачити його тут. Я хочу з ним поговорити. Я спілкувався з ним до повномасштабної війни. Але протягом усього цього року, понад рік, ми не спілкувалися», — сказав він.

Китай, економічно і політично прихильний до Росії, забезпечив Путіну дипломатичне прикриття, зайнявши офіційну позицію нейтралітету у війні.

Минулого тижня Сі відвідав Путіна. Кілька днів потому Путін оголосив, що розмістить тактичну ядерну зброю в Білорусі.

Зеленський припустив, що цей крок Путіна був покликаний відвернути увагу від відсутності гарантій, отриманих ним від Китаю. «Що це означає? Це означає, що візит не був вдалим для Росії».

Нещодавно Зеленський відвідав Бахмут. І хоча деякі західні військові аналітики вважають, що це місто не має великого стратегічного значення, Зеленський попередив, що втрата будь-якої точки на даному етапі може поставити під загрозу з таким трудом досягнуті Україною успіхи.

Він передбачив, що тиск від поразки в Бахмуті буде швидко наростати — як з боку міжнародної спільноти, так і всередині його власної країни. «Наше суспільство відчує втому. Наше суспільство буде підштовхувати мене до компромісу з ними».

Президент висловив упевненість у тому, що Україна візьме гору завдяки серії «маленьких перемог» і «маленьких кроків» проти «дуже великої країни, великого ворога, великої армії» — але армії, за його словами, з «маленькими серцями».