ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У США ухвалено закон про покарання компартії Китаю за насильницьке вирізання органів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Будівля Капітолія США, Вашингтон, 28 лютого 2023 року. (Madalina Vasiliu/The Epoch Times)

27 березня Палата представників переважною більшістю голосів ухвалила законопроєкт про покарання комуністичного Китаю за примусове вирізання органів у в'язнів совісті, що стало першим несимволічним законодавчим заходом у США, спрямованим на боротьбу з цим звірством.

H.R. 1154, що отримав назву «Закон про припинення примусового вирізання органів у 2023 році», ухвалили 413 голосами проти 2. Він спрямований на покарання всіх, хто причетний до цього жахливого акту, і вимагає щорічного звітування уряду про подібну діяльність у кожній країні.

Член палати представників Кріс Сміт, головний автор законопроєкту, звернув увагу на передбачені в ньому покарання для тих, хто причетний до примусового вирізання органів: цивільний штраф у розмірі до 250 000 доларів і кримінальне покарання в розмірі до 1 мільйона доларів і 20 років тюремного ув'язнення.

«У цього законопроєкту є реальні зуби. Ми не жартуємо», — сказав Сміт виданню The Epoch Times перед голосуванням. «Це звірство, це злочин проти людства, і це воєнний злочин, тому що це війна проти невинних людей у Китаї, і [китайський лідер] Сі Цзіньпін несе пряму відповідальність, але ті, хто добровільно бере участь у цьому, теж будуть притягнуті до відповідальності».

Представник демократів Сьюзан Вайлд особливо наголосила на вимозі законопроєкту щодо щорічної звітності, що, за її словами, дасть змогу Сполученим Штатам «зробити обґрунтовану оцінку масштабів і поширеності цієї проблеми».

«З огляду на геноцид, що триває, ми не можемо вірити Пекіну на слово в тому, що він робить або не робить», — сказала вона. «Ми повинні провести розслідування і перевірити».

«Ми ніколи не повинні відвертатися від несправедливості та репресій, де б вони не відбувалися».

Новина про ухвалення законопроєкту була радісною для багатьох людей, які пережили переслідування режиму за віру, які втекли до Америки в пошуках притулку, як у випадку з послідовниками духовної практики Фалуньгун, яка вважається основною групою жертв незаконної торгівлі органами, здійснюваної режимом.

Послідовники Фалуньгун у Відні, Австрія, влаштовують демонстрацію вирізання органів у ув'язнених, що практикують у Китаї, під час протесту проти імпорту людських органів з Китаю в Австрію, 1 жовтня 2018 року. (Joe Klamar/AFP via Getty Images)

Ця духовна система, яка містить моральне вчення, засноване на принципах правдивості, співчуття та терпимості, а також п'яти медитативних вправ, користувалася значною популярністю в Китаї в 1990-х роках. До кінця десятиліття вона привернула, за оцінками, від 70 до 100 мільйонів осіб.

Сприйнявши цю популярність як загрозу своєму контролю, Комуністична партія Китаю (КПК) 1999 року розпочала кампанію з ліквідації Фалуньгун, що призвело до затримання мільйонів послідовників і невідомої кількості смертей від рабської праці, тортур та інших зловживань за останні 23 роки.

У 2019 році незалежний трибунал у Лондоні після річного розслідування дійшов висновку, що примусове вирізання органів відбувалося в Китаї протягом багатьох років «у значних масштабах». Основним джерелом органів були затримані послідовники Фалуньгун. В остаточному рішенні, опублікованому в березні наступного року, яке містило 300 сторінок показань свідків і матеріалів, не було знайдено «жодних доказів того, що ця порочна практика була припинена».

За матеріалами The Epoch Times USA